Skip to content

WhatsApp’ın açıldığında kendini kapatması veya kapaması nasıl düzeltilir

Şubat 17, 2021

Dünya çapında en çok kullanılan akıllı telefon uygulamalarından biri WhatsApp’tır. Kişi listenizde sakladığınız tüm bu insanlarla bağlantı kurma imkanı sunduğu için. Veya dahil olduğunuz veya grup yöneticisi olduğunuz bir sohbete eklenenlerle . Senin Eğer WhatsApp kendiliğinden kapanır veya size açmak bunu, size bu sorunu çözmek için bazı ipuçları verecektir.

WhatsApp yalnızca açıldığında kapanıyor

Cep telefonu, herkes için vazgeçilmez bir araç haline geldi. Öyle ki daha önce olduğu gibi bir lüksten daha fazlası, artık bir zorunluluktur.

Bu cihazlar sadece aramalar veya kısa mesajlar gönderip almamıza izin vermekle kalmaz, aynı zamanda teknolojik gelişmelerle birlikte gerçekleştirmemiz için çok çeşitli faaliyetler dünyası sunar .

Farklı uygulamalar aracılığıyla, bu cihazların kullanıcıları fotoğrafların, videoların, animasyonların, belgelerin, oyunların, anketlerin, anketlerin, soruların tadını çıkarma ve hatta dünyanın herhangi bir yerindeki insanlarla gerçek zamanlı olarak bağlantı kurma imkanına sahiptir .

Tüm bu bilgiler, cihazın dahili veya harici belleğinde saklanır ve bazen doyurulur ve çalışmasında sorunlar yaratır.

Bu dezavantajlardan biri, uygulamaların geliştirilmesindeki yavaşlık ve kullanım anında kapanmasıdır.

Cep telefonunun ihtiyaçlarımızı verimli bir şekilde karşılamasını engelleyen en yaygın sorunlardan biridir. Her zaman size verdiğimiz talimatların hızlı ve doğru bir şekilde yerine getirilmesini umuyoruz .

Kendi kendine kapanan uygulamaların nedenleri

Bir dizi farklı fiziksel ve yazılım faktörüne bağlı olarak, mobil uygulamaların beklenmedik bir şekilde kapanmasının bazı yaygın nedenleri vardır.

RAM belleğinin olmaması yüzeysel bir sorundur, ancak aynı zamanda uygulamaların kapatılmasının da sebebidir, çünkü herhangi bir eylemi gerçekleştirme kapasitesine sahip olmadığı için, sistem diğer temel uygulamalara yer açmak için onu kapatmayı seçer.

Bazı durumlarda fiziksel cihaz, sunduğu herhangi bir arıza nedeniyle doğru çalışmadığında, arızaları olduğunu duyurarak uygulamaları kapatır. Ayrıca, soruna neden olan ve bir programı otomatik olarak kapatarak kullanılamaz hale getiren bir virüs sunuyor olabilir.

OKUMA  Mobil Cihazımı Kilitlediğimde WhatsApp Web'in Bağlantısı Neden Kesiliyor? Çözüm

Mümkündür , uygulamanın veri hasarlı program düzgün çalışmaz ve bu nedenle WhatsApp kendisini kapatır, böylece. Aynı şekilde, bazen kullanıcı birçok uygulamayı aktif veya açık tutma eğilimindedir, bu da sistemin bazılarını kapatmasına ve kapatmasına neden olur.

Cep telefonunuzun sahip olduğu işletim sistemine bağlı olarak, tam uyumlu olmadığı veya bir hata oluşturduğu için belirli uygulamaların kapanmasına neden olabilir.

Ve son olarak, uygulamanın hatalı indirilmesi , kesintiye uğraması veya indirme işleminin doğru şekilde tamamlanmaması mümkündür.

WhatsApp’ın beklenmedik şekilde kapanmaması için çözümler

WhatsApp’ın kendini kapatmasının en yaygın nedenlerini bilerek, bu sorunu çözmek için alabileceğiniz bazı çözümler önerebiliriz .

Her şeyden önce, bilgisayarı yeniden başlatmak, tüm işlevlerinin devreye girmesi ve uygulamaya yeniden erişmesi için birkaç saniye beklemek iyi bir seçenektir.

Size sunduğumuz bir diğer öneri ise, mobil cihazın Önbellek hafızasını aşağıdaki gibi temizlemeniz, Ayarlar’a, ardından Uygulamalar ve bildirimler’e girip WhatsApp’ı seçip Depoyu bulup önbelleği temizlemeniz, böylece yer açmak ve uygulamanın kolaylıkla çalışmasını sağlamaktır.

Kullanmadığınız tüm uygulamaları kapatın ve aynı anda açılan birçok programla hafızayı doyurmamaya çalışın.

Yeni WhatsApp güncellemelerini arayın ve indirin, böylece uygulamanın dahili sisteminde meydana gelebilecek herhangi bir hatayı düzeltebilirsiniz. Play Store’dan bunu kolay ve hızlı bir şekilde yapabilirsiniz. Sorunu Play Store üzerinden hala çözemezseniz, WhatsApp’ı kaldırıp tekrar yükleyebilirsiniz.

Ve son seçenek olarak, cihazın ilk yapılandırmasını geri yükleyebilir ve ihtiyaç duyduğunuz uygulamaların kurulumunu başlatabilirsiniz. WhatsApp’ı dahil ederek yapılandırmasının tekrar yüklenmesi ve herhangi bir tür hata içermemesi.

Genel bir öneri olarak, mobil yazılımınızın bakımını yapmaya çalışın . Boş alanı temizleyin ve boşaltın , kullanmadığınız fotoğraf ve video gibi bilgileri silin ve aynı zamanda aktif uygulamaların hafızasını doldurmayın.