WhatsApp'ta Bir Kişinin Fotoğrafının Sahte Olduğu Nasıl Anlaşılır veya Tespit Edilir

Eylül 17, 2021

Hemen hemen tüm evlerde İnternet hizmetinin olması normal hale geldiğinden, sohbet ve anlık mesajlaşma hizmetleri , toplumun gelişmesi ve web üzerinden mesafelerin azaltılmasına yardımcı olmak için gerekli olmuştur. Özellikle, on yıldan fazla bir süredir kullanıcılarına iletişim seçenekleri sunan WhatsApp gibi hizmetler aracılığıyla.

WhatsApp'ta Bir Kişinin Fotoğrafının Sahte Olduğu Nasıl Anlaşılır veya Tespit Edilir

Günümüzün ana iletişim araçlarından biri olduğu için , kullanımı sabit hale gelir, bu da bilgisayarda çok sayıda gereksiz ve geçici dosya biriktirebilir, bu nedenle WhatsApp'ın önbelleğini temizlemek ve temizlemek için yer açmak için önemlidir. Herhangi bir rahatsızlık vermeden çalışmak için uygulama.

Cihaz içinde can sıkıcı bir sorun olsa da, kısa sürede manuel olarak çözülmesi gereken dahili araçlara sahiptir ve bu işlemleri otomatik olarak yapmakla ilgileniyorsanız, yalnızca bir dosyada yer açmakla kalmayan bir tane indirebilirsiniz. uygulama değil, aynı zamanda genel olarak tüm ekip için.

Birçok avantajı ve sunabileceği sorunlara basit çözümleri olan bir araç olan WhatsApp , bilinen veya bilinmeyen tüm kişilerinizle iletişim kurmak için günlük kullanım için bir uygulama haline geldi .

Bu son noktayı vurgulamak önemlidir, WhatsApp gibi araçların getirdiği küreselleşmeyle birlikte, şahsen tanışmadığımız insanlarla konuşmak giderek daha yaygın hale geliyor ve birçok durumda bunu nasıl kontrol edeceğimizi bilmiyoruz. bu insanlar olduklarını söyledikleri kişilerdir. Bu nedenle, WhatsApp'ta bir kişinin fotoğrafının sahte olup olmadığını nasıl bileceğinizi veya tespit edeceğinizi size öğreteceğiz .

  Dizin

   WhatsApp'ta sahte fotoğrafları tespit edin

   Günümüzde web'deki en yaygın sorunlardan biri, insanların ya Catfish gibi programları gördüğümüz gibi masum nedenlerle ya da şantaj amacıyla sahte profiller kullanmasıdır. Neyse ki, sahte fotoğrafları manuel olarak tespit etmek için izlenecek birkaç öneri ve işi kolaylaştıracak araçlar var.

   OKUMA  Herhangi Bir Markanın Akıllı TV'sine Google Chrome Nasıl İndirilir ve Yüklenir

   Manuel olarak, sahte fotoğrafları tespit etmenin en iyi yolu sağduyu kullanmaktır , şüpheleriniz varsa kişiden belirli bir pozu yapan bir fotoğraf isteyin, size kamerasının hasarlı olduğunu söylerse, muhtemelen şüphelenmeye başlamalısınız.

   İkinci olarak, yalnızca aldatılan diğer insanlarla değil, gerçek bağlantıları olduğunu doğrulamak için sosyal ağlarını ve özellikle bağlantılarını veya arkadaşlarıyla olan etkileşimlerini kontrol edin . Size sosyal ağları kullanmadığını söylemesi durumunda, onun sahte biri olduğundan şüphelenmek için başka bir nedendir.

   Bir fotoğrafın yanlış mı yoksa başka birine mi ait olduğunu tespit etmek için web araçlarıyla otomatik olarak onaylarken , günümüzde asla çok dikkatli olamayacağınız için, yanlış bir profille uğraşmadığınızı kontrol etmek için aşağıdaki hizmetleri kullanabilirsiniz.

   • Adli olarak: Bu hizmetin araçları aracılığıyla, bir WhatsApp fotoğrafını ve fotoğrafın klonlanmış olması veya bir tür filtre içermesi durumunda, düzenleme yoluyla olası değişiklikler gibi herhangi bir minimum ayrıntısını analiz edebileceksiniz .
   • TinEye: Adli Tıp'tan farklı olarak, bu hizmetle, benzer görüntüleri bulmak ve kökenini bulmak için çevrimiçi olarak fotoğrafın ters aramasını yapabilirsiniz .

   • EXIFdata: Bu web hizmeti ile bir fotoğrafın orijinal çözünürlüğü, fotoğraf kodu, çekildiği kamera ve bir program tarafından düzenlenip düzenlenmediği gibi tüm meta verilerini görebileceksiniz .

   WhatsApp'ta sahte fotoğrafları algılamak için diğer seçenekler

   Web araçlarına ek olarak, sesli not isteme gibi daha az zorlayıcı seçenekleri kullanabilirsiniz , WhatsApp kısa süre önce BlueTooth ile sesli not kaydetme ve gönderme seçeneğini ekledi , böylece herkesin bu işlevi yerine getirebilmesi için giderek daha erişilebilir hale geliyor. .sorunsuz.

   Göz önünde bulundurabileceğiniz bir diğer seçenek de bu kişiyi bir video görüşmesine davet etmektir, eğer rahat hissetmezlerse, onu PC'den veya mobilden bir grup video görüşmesine bile davet edebilirsiniz , çünkü içinde bulunduğumuz çağda hemen hemen herkes kimliğinizin tam olarak doğrulanabilmesi için görüntülü arama yapma seçeneğine sahiptir .

   OKUMA  Blogumun Yaratıcı ve Görsel Grafik Tasarımını En İyi Programlarla Nasıl Oluştururum

   Bir cevap yazın

   E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

   Go up

   En iyi web deneyimini sağlamak için çerezleri kullanırız. Bu siteyi kullanmaya devam ederseniz, biz işe alacak Daha fazla bilgi edinin