Skip to content

WhatsApp’ta Görüntülü Görüşmelerde Kayan Pencereyi veya Arka Planda Nasıl Etkinleştirilir

Ekim 8, 2022

WhatsApp gibi nerede olursak olalım her an bağlantı kurmamızı sağlayan mobil uygulamalar olmasaydı hayatımız nasıl olurdu? Tabii ki internet sinyalimiz ve data planımız olduğu sürece WhatsApp’ı internetsiz kullanmanın bir hilesi olsa da .

Bu mesajlaşmanın bize sunduğu farklı işlevler arasında görüntülü aramalar da var. Ve aşağıdaki makalede , WhatsApp’ta görüntülü görüşme yaparken kayan pencereyi veya arka planda nasıl etkinleştirebileceğinizi size göstermek istiyoruz .

WhatsApp’ta Görüntülü Görüşmelerde Kayan Pencereyi veya Arka Planda Nasıl Etkinleştirilir

Bazen bir uygulamanın işlevini kullanmamız saçma geliyor ve sahip olduğu tüm potansiyeli sıkıştıramıyoruz ve görüntülü arama yapıldığında böyle oluyor. Sesli notlarla birlikte gerçek bir iletişim devrimi haline gelen bir seçenek . Ve şimdi diğer haberciler bu hizmetleri kopyalıyor, çünkü kullanıcılar bunları çok sık kullanıyor.

Bu yazımızda özellikle yurt dışında yaşayanlar tarafından yaygın olarak kullanılan bir seçenek içerisinde gizli işlevleri göstereceğiz. Ve bu WhatsApp video görüşmeleri ile ilgili, size kayan pencereyi veya arka planda nasıl etkinleştirebileceğinizi göstereceğiz ve bunun için size aşağıda sunacağımız talimatları çok iyi takip etmeniz yeterli. Bir video görüşmesi sırasında video koymanın bile mümkün olacağı bir yer.

  WhatsApp video görüşmelerinde kayan pencere neden etkinleştirilir?

  Bu eğitim size ne yapmanız gerektiğini çok öğretici bir şekilde açıklayacak ve herhangi bir komplikasyon olmadan video görüşmelerinizde kayan pencereleri etkinleştirebileceksiniz . Ve sesli notu görünmeden dinlemek kadar basit ve hızlı olacağını doğrulayacaksınız. Ancak bu açılır pencereyi cep telefonumuzda etkinleştirmek gerektiğinden.

  logo whatsapp görüntülü aramalar

  Bu cevap çok basit ve çünkü bir arama geldiğinde tüm ekranı kaplıyor ve siz aramayı kapatmadığınız sürece telefonla başka bir işlem yapmanıza izin vermiyor. Öte yandan, kayan pencereyi etkinleştirirken, video görüşmesi küçük bir ekranda görüntülenecek ve size diğer uygulamalara girme veya kişileri, videoları veya fotoğrafları arama olanağını bırakacaktır .

  OKUMA  Bir Excel Hücresine Otomatik Tarih ve Saati Koyma veya Ekleme ve Ayarlama

  Etkinleştirirken erişebileceğiniz bir diğer seçenek ise , kayan veya açılır pencereyi ekranınızdaki herhangi bir yere taşıyabilecek olmanızdır. Bu sayede cep telefonunuzun herhangi bir alanına ve pencere bir uygulama üzerinde ise erişime sahip olacaksınız. Sadece basıp sürüklemeniz yeterli olacak, bu aracı etkinleştirmenin ne kadar işlevsel olduğunu anlayacaksınız.

  WhatsApp video görüşmelerinde kayan pencereyi etkinleştirme adımı

  Başlamadan önce, bu işleve Resim içinde Resim seçeneğine sahip cep telefonları için izin verildiğini aklınızda bulundurmanız önemlidir. Bu nedenle Android 8.0 Oreo’ya sahip olmanız gerekir. Bu nokta netleştikten sonra video görüşmelerinde açılır pencereyi aktif hale getirmek için ne yapmamız gerektiğine bakalım .

  İlk adım olarak akıllı telefonunuzdan WhatsApp uygulamasına girmelisiniz, ancak WhatsApp web üzerinden görüntülü görüşme de yapabilirsiniz. Uygulamaya girdikten sonra, görüntülü arama yapmak için kişiyi seçmeniz ve simgeye tıklamanız gerekir. Bağlantı kurulduktan sonra, cep telefonunuzdaki geri düğmesine basmanız yeterlidir.

  mobil eller whatsapp penceresini etkinleştir

  Bu işlem ekranda daha küçük bir ekran daha oluşturacak ve bu ekranda muhatabınızı görebileceksiniz. Daha önce de belirttiğimiz gibi, cep telefonunuzun ekranının her yerine basıp hareket ettirebilir ve istediğiniz yere yerleştirebilirsiniz. Bu, iletişime müdahale etmeden veya aramayı kesmeden.

  WhatsApp’ta bu harika işlevi ne kadar hızlı ve kolay bir şekilde etkinleştirdiğinizi fark edeceksiniz ve şimdi bu eğitimde öğrendiklerinizi görüntülü görüşme yapabilecek ve uygulayabileceksiniz. Ancak herhangi bir sorunuz veya endişeniz varsa, yorum kutusuna bırakmaktan çekinmeyin, yanıtlamaktan memnuniyet duyarız.