Skip to content

Wi-Fi İnternet Bağlantısının Sürekli Kesintisini Nasıl Önlersiniz? Çözüm Burada

Ağustos 26, 2022

Seçtiğim web sitelerini ziyaret etmeme izin veren hızlı bir internet bağlantısının keyfini çıkarabilmek çok önemli. Veya arkadaşlarımın veya bağlantılarımın farklı sosyal ağlarda ne yorum yaptığını öğrenin. Ama garip bir nedenden dolayı bu bağlantı başarısız olmaya başlarsa ne yapabiliriz. Bu nedenle bu yazımızda sizlere WiFi internet bağlantısının zaman zaman kopmaması için yapmanız gerekenleri göstereceğiz .

conexion wifi

Ne yazık ki, bu sorunun tek bir görünür nedeni yoktur ve tek tek elememiz gereken farklı arızalardan kaynaklanabilir. Tabii ki bu, özellikle arkadaşlarımızla çevrimiçi oynuyorsak, çok fazla hayal kırıklığına neden olabilir. Bu sorun genellikle bu zamanda meydana geldiğinden, oynayabilmek için söyleyebileceğiniz gibi imkansız hale getiriyor.

Wi-Fi İnternet Bağlantısının Sürekli Kesintisini Nasıl Önlersiniz? burada çözüm

WiFi ağ bağlantısının kesilmesi sorunu, bir filmi hemen şimdi izleyebilmek için çevrimiçi olarak indirmek istediğimizde de ortaya çıkıyor. Yani bu sorunları yaşıyorsanız, bunlar gerçek bir baş ağrısıdır. Ardından, WiFi’yi internetten ayırmanız için size farklı çözümler konusunda rehberlik edecek bu öğreticiyi okumaya devam etmenizi öneririz .

  WiFi’nin internet bağlantısının kesilmesi için olası nedenler ve çözümler

  Aşağıda size göstereceğimiz çözümler, WiFi başarısız olduğunda Apple cihazlarına uyguladığımız çözümlere çok benzer . Ve bu sorunun olası nedenlerinden biri, fiber optik kablo ile modem arasındaki fiziksel bağlantılarla ilgilidir. Bu nedenle, herhangi bir mola olmadığını ekarte edebilmek için onları çok iyi incelemeniz gerekir.

  Gevşek bir bağlantı da olabilir ve bu da internet bağlantısının her an kesilmesine olanak sağlar. Öte yandan, kablolama ve bağlantılar mükemmel durumdaysa, arıza başka bir nedenden kaynaklanıyordur ve Yönlendiriciyi veya WiFi bağlantısını kontrol etmeye devam edeceğiz. Veya bir VTR Yönlendirici kullanıyorsanız , bilmeden WiFi’nizi çalmaları mümkündür.

  WiFi’nize kimin bağlı olduğunu görmenin ve sorunsuz bir şekilde bağlantısını kesmenin çok basit yolları olmasına rağmen . Ağınıza bağlı çok sayıda cihazın olması, yaşadığımız soruna neden olabileceğini unutmayın. Bu nedenle, sinyalinizin yoğunluğunu da kontrol etmeniz gerekir, eğer düşükse bir film indirirken bariz problemler yaşarsınız.

  OKUMA  Slack'te Kullanıcılara GIF Resimleri Nasıl Paylaşılır veya Gönderilir - Kolay Püf Noktaları

  Dikkat edilmesi gereken diğer olası nedenler

  İnternet bağlantımızda sorun yaşıyorsak aldığımız sinyal üzerinde çeşitli kontroller yapmamız gerekmektedir. Bilgisayardan ve Windows ağ tanılama aracılığıyla şu anda aldığımız sinyalle ilgili herhangi bir sorun olup olmadığını anlayabiliriz.

  Çünkü internet hizmetini sağlayan şirketin veya DNS sunucusunun arıza verme olasılığı vardır. Durum böyle değilse ve hatanız WiFi internet bağlantısı tarafından gösterildiğinden, kapsamın genişletilmesinden kaynaklanıyor olabilir. Bu durumlarda , WiFi sinyalini uzatmanıza izin verecek bir cihaz edinmeniz gerekir ve bu, WiFi Tekrarlayıcı olarak bilinir.

  Her ne kadar ev yapımı bir sinyal amplifikatörü yapmak mümkün olsa da , çok zayıf olan ve internetten sürekli bağlantı kesilmesinin nedeni olan sinyali kolayca artırabilirsiniz. Görebildiğiniz gibi, dünyanızı gerçek bir kaosa çevirebilecek aynı hatanın farklı nedenlerini size gösterdik.

  wifi bağlantısı ara

  Karmaşık sorunların profesyonel bir teknisyene başvurmak zorunda kalmadan çözülebileceğini gösteren bu ilginç ve eğitici eğitim böylece sona eriyor. Ayrıca, WiFi internet bağlantısını sık sık kesmekten kaçınmanıza yardımcı olacak bazı öneriler ve tavsiyeler sunabildik.