Skip to content

Wifi Kimlik Doğrulama Hatası Nasıl Çözülür Bu olduğunda ne yapmalıyım?

Ağustos 7, 2022

Günümüz dünyasının teknolojik gelişmeleri sayesinde kablo kullanmaya gerek kalmadan iyi ve hızlı bir internet bağlantısına sahip olabiliyoruz. Yani cihazlarımızı kablolarla internete bağlamak yerine çok daha ucuz, daha konforlu ve daha iyi sunumlu bir şey tercih ediyoruz.

Kablosuz ağları kastediyoruz. Bu tür bir bağlantıdan yararlanmak, yönlendiriciler gibi elektronik cihazlar aracılığıyla mümkündür. Bir bilgisayara bağlı olan veya başka bir cihazdan erişim sağlayan, gerekli konfigürasyonları yapıp internet bağlantımız olsa da bazen cihazlarda bağlantı sorunları olabiliyor.

Wifi Kimlik Doğrulama Hatası Nasıl Çözülür Bu Oluştuğunda Ne Yapmalıyım?

Ancak, birçok durumda böyle bir bağlantıya sahip olmak o kadar kolay değildir. Herhangi bir nedenle, herhangi bir kullanıcının İnternet’e bağlanırken sorun yaşamaya başladığı durumlar vardır. İster iPhone ve Android cihazlarda Wi-Fi Kimlik Doğrulaması Başarısız mesajı gibi bağlantı sorunları yaşıyor olun, bu yaygın sorunu nasıl çözeceğinizi bu makalede göstereceğiz.

  WiFi ağınızdaki bağlantı sorunlarını bir bilgisayardan nasıl çözebilirsiniz?

  Sizin için geliştirdiğimiz çözümlere başlamadan önce, Google şirketinin size sunduğu bir seçeneğiniz olduğunu bilmenizi isteriz. Bu bilgiler muhtemelen evinizdeki Wi-Fi ile ilgili bazı tür bağlantı sorunlarını çözmenize çok yardımcı olacaktır . Bu sizin için işe yaramazsa, aşağıdakiler yardımcı olabilir.

  kimlik doğrulama hatası sorununu düzeltin

  Sürücülerin neden olduğu sorunu düzeltin

  İlk durumlarda, bu ağ kimlik doğrulama hatasının esas olarak yönlendiricinin veya bunun başarısız olması durumunda modemin arızalanmasından kaynaklandığını söylemeliyiz. Her şey, bir Wi-Fi ağı oluşturmak için kullandığınız cihaza bağlı olacaktır.

  Kötü bir güncelleme veya bilgisayarda yüklü olan yanlış sürücülerden kaynaklanabilir . Bu nedenle yapmanız gereken ilk şey, sürücülerin güncel olduğunu ve bilgisayarınızda doğru sürücülerin bulunduğunu doğrulamaktır.

  Cihazınızın ve ağınızın güvenliğini artırın

  Muhtemel olmasa da, WiFi ağlarındaki ağ kimlik doğrulama sorunu, üçüncü taraf saldırısından kaynaklanıyor olabilir. Bu, esas olarak şirketlerde, şirketlerde ve büyük işletmelerde görülür.

  OKUMA  Herhangi bir Samsung Galaxy'de bulunan Bildirimler Nasıl Etkinleştirilir

  Öte yandan, gerçeklikten uzak olmamakla birlikte, aynı sorun aynı kullanıcının güvenilir ve güvenli bir güvenliğe sahip olmamasından da kaynaklanabilir. Yani şifre girerken doğru değil ve bu sayısız deneme böyle bir hatanın oluşmasına neden oluyor . Bu çok yaygın soruna dayanarak, en iyi tavsiyemiz, tahmin edilmesi zor ama aynı zamanda hatırlaması kolay bir kullanıcı adı ve şifre oluşturmanızdır.

  Cihazınızı iki farklı şekilde fabrika ayarlarına sıfırlayın

  Aygıtı fabrika ayarlarına sıfırlamaktan daha etkili bir çözüm yoktur . Ama tabi ki bu işlemi yapabilmek için hem kullanıcının hem de aynı cihazın getirdiği şifrenin elinizin altında olması gerekiyor. Bunu genellikle kitin arkasında bulabilir veya geldiği kutuda arayabilirsiniz.

  Tabii ki, bu çözümü uygulamak ve böylece cihazlarınızın Wi-Fi ağından ayrılmasını önlemek veya kimlik doğrulama sorununu bir kez ve tamamen çözmek için; tüm yapılandırma bilgilerinin kaybolacağını unutmamalısınız. Bu, yaptığınız tüm ayarların yanı sıra cihazda kayıtlı olan bilgilerin (şifrelerin) kaybolacağı anlamına gelir.

  Böyle bir sıfırlama yaparken iki seçeneğiniz olduğunu belirtmekte fayda var. Birincisi fiziksel, diğeri ise donanım seviyesinde. İlk durumda, ekipmanın arkasındaki küçük bir deliği bulmanız ve 10 saniye boyunca bastırırken bir pim yerleştirmeniz yeterlidir.

  Sahip olduğunuz diğer seçenek, dr.fone kullanmaktır. Android cep telefonlarını kullanarak kimlik doğrulama sorununu onarmak için bir alternatiftir. Geri kalanların Wi Fi bağlantı sorunlarının çözümleri Windows 10’dan yapılabilir .