Skip to content

Windows (10/8/7), Xbox veya Mobile Forever’da Microsoft Hesabımı Nasıl Silebilirim?

Eylül 9, 2022

Microsoft, dünyanın en önemli bilgisayar şirketlerinden biridir, bilgisayarlarımızın çoğunda işletim sistemi olarak Windows kullanıyorlar, dizüstü bilgisayarların ve PC’lerin büyük çoğunluğu aynı önceden yüklenmiş olarak geliyor ve ücretsiz yazılım kullanımı artmasına rağmen, Microsoft ürünler hala en çok kullanılan ürünlerdir.

Bu nedenle, bir Microsoft hesabı, Xbox Live, Skype , Hotmail’den Outlook’a değiştirebileceğiniz bilgileri kaydetmenin yanı sıra tüm cihazları ve hesapları bağlamanıza izin verir, bu da size Windows Drive ve diğerleri arasında daha fazla avantaj sağlar.

Windows (10/8/7), Xbox veya Mobile Forever’da Microsoft Hesabımı Nasıl Silebilirim?

Bir hesabı kapatmayı cihazdan çıkış yapmakla karıştırmayın. Hesabınızı kapatmaya karar verirseniz, bu nihai olur ve herhangi bir bağlamda artık hesabınıza erişemezsiniz.

  Microsoft hesabımın kesin olarak kapatılması ne anlama geliyor?

  Microsoft hesabınızın kesin olarak kapatılması, yedeklenmediği takdirde Skype, Outlook veya Hotmail’deki tüm bilgileri ve kişileri kaybedeceğiniz anlamına gelir.

  Onedrive, Outlook ve Hotmail gibi Microsoft hesabına bağlı hesaplara erişiminizi kaybedeceğiniz gibi, bu hesaplarda sakladığınız tüm bilgiler, fotoğraflar ve belgeler.

  Başarılar, ekran görüntüleri ve oyun kayıtları gibi Xbox Live’da depolanan tüm bilgiler ve satın aldığınız tüm abonelikler kaybolacak.

  Bunlar, Microsoft hesabınızı silmenin bazı sonuçlarıdır . Zaten ihtiyacınız olan her şeyin yedeğini aldıysanız, Skype bakiyeniz yoksa veya başka herhangi bir nedenle silmek istiyorsanız aşağıdaki adımları izlemelisiniz.

  tablet con windows

  Bir Microsoft hesabını kalıcı olarak silme

  Başlamak için hesap verilerinizi, yani Outlook veya Hotmail e-postanızı ve parolanızı girerek Microsoft sayfasına ve Oturum Aç’a girmelisiniz.

  Ardından sağ üst kısımda yer alan Avatarınıza tıklıyorsunuz, bu yapıldıktan sonra size birkaç seçenek gösterecek bir menü belirecek, Microsoft Hesaplarını Görüntüle’yi seçeceksiniz.

  Başka bir sayfa açacak, oradayken Güvenlik yazan sekmeye gideceksiniz ve oradayken size güvenlik seçeneklerinizi gösterecek, mevcut seçeneklerin geri kalanını görmek için Diğer güvenlik seçeneklerine tıklayacaksınız.

  OKUMA  Cep telefonumun saldırıya uğradığını bilmenin püf noktaları nelerdir? Nasıl çözeceksin

  Tıkladığınızda , hesabınızın güvenlik düzeyine bağlı olarak kimliğinizi doğrulamanızı isteyecek , yalnızca şifrenizi isteyebilir veya Hotmail ve Outlook’ta kaydettiğiniz ikincil e-posta hesabını girmeniz gerekecektir. hesabı ve sizi oraya göndermek için güvenlik kodunu girin.

  Microsoft, bunun gerçekten sizin hesabınız olduğunu onayladıktan sonra , geri kalan güvenlik seçeneklerini gösterecek, bunlar arasında Hesabımı kapat yazanlar da var, onu seçeceksiniz, hesap kapatma sayfasını açacak.

  Oraya vardığınızda , Microsoft size dikkate almanız, tüm aboneliklerinizi iptal edip etmediğinizi, hesaplarınızdaki, hediye kartlarınızdaki ve Skype’taki mevcut bakiyeyi kullanıp kullanmadığınızı sorun ve hesabınızı kalıcı olarak kapatmadan önce bir dizi başka ipucu verir. Takip Et’i seçeceğiz.

  Microsoft’un, hesabınızı kapatmanın ne anlama geldiğini çok iyi anladığınızdan emin olmak için , kaybedeceğiniz tüm bilgilerin, hesaplara erişimin ve verilerin seçileceği bir kutu listesini işaretlemenizi isteyeceği başka bir pencere açılacaktır. hepsini kabul ettiğinizi onaylamak için ve ardından bir listeden hesabınızı neden kapatmak istediğinizi seçmelisiniz.

  dizüstü bilgisayar kullanan eller

  Bu yapıldıktan sonra, tek yapmanız gereken Hesabı kapatma için işaretle yazan butona tıklamak ve bu kadar, hesabınız askıya alınacaktır. Kesin kapanıştan kaçınmak için 60 gününüz olduğunu söyleyen ve işlemin geri döndürülemez olacağı kesin tarihi size bildiren bir mesaj görünecektir.

  Herhangi bir nedenle pişman olursanız ve artık hesabınızı kaybetmek istemiyorsanız ve 60 gün geçmediyse, hesabınıza tekrar giriş yapıp güvenlik kontrolü yaparak işlemi iptal edebilirsiniz.