Skip to content

Windows 10 Kötü Amaçlı Yazılımdan Koruma Hizmeti Yürütülebilir İşlemi Nedir ve Nasıl Devre Dışı Bırakılır veya Sonlandırılır?

Ağustos 29, 2022

Windows 10 kullanıcısıysanız ve bilgisayarınızın hızıyla ilgili sorunlarınız varsa, yeterli RAM’iniz olmayabilir , bir virüsümüz olabilir veya yalnızca bilgisayarımızın performansına zarar veren bir arka plan işlemi olabilir.

Bu işlemlerden biri bu makalede bizi ilgilendiren ve Antimalware Service Executable’dır.Nasıl ortadan kaldırılacağını görmeden önce, onun hakkında biraz bilgi göreceğiz.

Windows 10 Kötü Amaçlı Yazılımdan Koruma Hizmeti Yürütülebilir İşlemi Nedir ve Nasıl Devre Dışı Bırakılır veya Sonlandırılır?

  Antimalware Hizmeti Yürütülebilir Dosyası nedir?

  Bu işlem, Windows’ta bulunan ve genel olarak bilgisayarlarımızın çok fazla kaynağını tüketmemesi gereken antivirüs olan Windows Defender ile doğrudan ilgilidir , ancak bir web sayfasını incelemek gibi bir şey yaptığımız anda, etkisini artırmaya başlar. tüketim.

  Etkin olmayan ancak bir şey yapmaya başlar başlamaz virüs veya başka bir tehdit aramak için etkinleştirilen bu hizmetle ilgili sorun budur, örneğin indirdiğimiz bir dosyada, ziyaret ettiğimiz bir sayfada veya bir programda. yürütürüz ve biz etkin değilken program güvenlik sistemindeki herhangi bir tehdidi aramak için PC’yi gözden geçirebilir.

  Bilgisayarlarımızı yavaşlatan bu işlemin ne olduğunu ve nedenini zaten biliyoruz, şimdi görevini bitirmek veya devre dışı bırakmak için neler yapabileceğimizi gözden geçirelim. Bu yöntemlerden herhangi birini kullanmadan önce Windows Defender’ı devre dışı bırakacağınızı unutmayın, bu nedenle başka bir virüsten koruma yazılımının yüklü olması gerekir.

  logo windows defans oyuncusu

  Yürütülebilir Kötü Amaçlı Yazılımdan Koruma Hizmeti nasıl sonlandırılır veya devre dışı bırakılır

  Görev Yöneticisinden basitçe sonlandırabilirsiniz, bunun için görev çubuğundaki sağ veya ikincil düğme ile tıklayın, Görev Yöneticisi seçeneğini seçin, orada listede Kötü Amaçlı Yazılımdan Koruma Hizmeti Yürütülebilir işlemini arayın, görevi sonlandırın ve bu kadar , sorun şu ki, bilgisayarı her açtığınızda onu kalıcı olarak kaldırmak için tekrar yapmanız gerekecek, birkaç yol var.

  OKUMA  Oynarken Cep Telefonum Neden Çok Isınır ve Nasıl Onarılır?

  Bunu kayıt defteri düzenleyicisinden yapabilirsiniz, bunun için Windows + R tuşlarına aynı anda basmanız ve ardından regedit kelimesini yazıp enter tuşuna basmanız gerekir.

  Daha sonra Windows Defender için HKEY_LOCAL_MACHINE klasörünün içine bakıyorsunuz ve sağ tıklayıp Yeni seçeneğini seçiyorsunuz ve ardından DWORD’a tıklıyorsunuz, bitirmek için az önce oluşturduğumuz dosyayı seçip DisableAntiSpiware yazıyorsunuz ve değeri 1 yapın ve kaydedin.

  Group Policy Editor üzerinden de devre dışı bırakabilirsiniz, bunun için Windows+R tuşlarını tekrar gireceksiniz ama bu sefer gpedit.msc yazıp entere basacaksınız , ardından Configuration’ın sol kısmına bakacaksınız. Pencere bilgisayarı ve orada Yönetim Şablonları> Windows Bileşenleri> Windows Defender Antivirus> Gerçek zamanlı koruma’ya gireceksiniz.

  Zaten o klasördeyken, ekranın sağında Gerçek zamanlı korumayı devre dışı bırak seçeneğini arayacaksınız ve orada Etkinleştirildi seçeneğini seçeceksiniz, ardından Uygula ve son olarak değişiklikleri kaydetmek için Tamam’ı tıklayacaksınız.

  Başka bir yol da Komut İstemlerini kullanmaktır, bunun için Windows + X tuşlarına basacaksınız ve ardından Windows PowerShell veya komut istemleri seçeneğini seçeceksiniz.

  Komut istemindeyken REG ADD yazacak ve ardından şu komutu yürüteceksiniz: hklmsoftwarepoliciesmicrosoftwindows defender» /v DisableAntiSpyware /t REG_DWORD /d 1 /f enter verirseniz Kötü Amaçlı Yazılımdan Koruma Hizmeti Yürütülebilir Dosyası hemen devre dışı bırakılır. Bu seçenek, bilgisayar bilimlerinde daha ileri düzeyde bilgi sahibiyseniz geçerlidir.

  persona desactivando windows defender

  Bunun için Windows Defender’ı tamamen devre dışı bırakabilirsiniz , bunun için Windows + I tuşlarına basmanız gerekir, ardından Windows ayarlarını açacak, orada Güncelleme ve güvenlik arayacaksınız.

  Ardından sağ tarafta Windows Defender Güvenlik Merkezini Aç’ı seçeceksiniz, açıldığında Virüslere ve tehditlere karşı koruma’yı seçeceksiniz, ardından Virüslere ve tehditlere karşı koruma yapılandırması seçeneğini seçeceksiniz ve orada olduğunuzda Gerçek’i devre dışı bırakacaksınız. -zaman Koruması.

  Bu seçeneklerden herhangi birini izleyerek Antimalware Hizmeti Yürütülebilir Dosyasını devre dışı bırakabilirsiniz, bilgisayarınızın hızıyla ilgili sorun yaşamaya devam ederseniz, her zaman PC’nizde yüklü olan tüm RAM belleğini kullanabilir veya sanal belleğinizi artırabilirsiniz .

  OKUMA  TikTok Videolarını Android ve iOS'a Duvar Kağıdı Olarak Nasıl Koyabilirsiniz?