Windows 10, Mac ve Linux'ta Kolayca Yedekleme Nasıl Planlanır

Kasım 20, 2021

Bilgisayarlarda yedek kopyalar mümkün olduğundan, birçok işlem, bilgi, dosya, ayar ve daha fazlası, biçimlendirildikten sonra kullanılmak üzere korunabilir ve kaydedilebilir veya öngörülemeyen bir olay nedeniyle değerli bilgiler kaybedildi. .

Windows 10, Mac ve Linux'ta Kolayca Yedeklemeler Nasıl Planlanır

Pek çok kişi (çoğu değilse de), PC yedeklemelerini manuel olarak ve yerinde yapma ve geri yükleme eğilimindedir . Ancak bilgisayarlarımızı kendi kendilerine veya otomatik olarak yedek kopyalar oluşturabilecekleri şekilde yapılandırmanın bir yolu var . Bunun Windows, Mac ve Linux'ta, hatta Android ve IOS ortamlarında bile mümkün olduğunu belirtmekte fayda var.

  Bundan sonra, hangi konfigürasyonu programlayacağınızı seçmek size kalmış . PC'nizde sakladığınız ve cep telefonunuzdan silinen iPhone veya iPad'inizden silinen fotoğrafları kurtarmanın mümkün olduğunu unutmayın. Bu, yedekleme, bu dosyaların yedeğini alacağınız şekilde yapılandırıldığı sürece açıktır.

  Mac bilgisayarlar

  Mac işletim sistemine sahip bilgisayarlar için süreç farklıdır. Ama aynı şekilde bu seçenek sayesinde bir formata geçmeden hemen önce programlarınızın ve belgelerinizin yedeğini almanız mümkün . Bu nedenle, izlemeniz gereken adımlar şunlardır:

   Harici disk kullanacağınız zaman bu işlemin biraz değiştiğini belirtmekte fayda var . İlk önce "Time Machine" uygulamasını çalıştırmanız gerekiyor, ardından sabit sürücüyü bağlayın ve orada program size yedekleme yapmak isteyip istemediğinizi soracak . Kopyalama Diskini Şifrele işleviyle devam edin ve ardından Bu Diski Kullanın. Buradan size daha önce anlatmış olduğumuz normal süreci takip etmeniz gerekmektedir.

   Dizin

    Prosedür Linux ile aynı mı?

    Gerçek şu ki hayır, burada durum çok değişiyor, çünkü bu işlemi tamamlamak için kodları kullanmanız gerekiyor. Bu nedenle, aşağıdaki adımları göz önünde bulundurmalısınız:

    Linux'lu bilgisayarlar

     Ve bunu bilgisayarlarda yapabildiğiniz gibi mobil cihazlarda da yapabilirsiniz. Ve bu, WhatsApp yedeklemesini herhangi bir komplikasyon olmadan geri yükleyebileceğiniz ve kurtarabileceğiniz için size büyük bir avantaj sağlar . Ayrıca, cep telefonunuzun yapılandırmasını kaydetme olanağına da sahip olacaksınız.

     OKUMA  Fortnite Takma Adlar, Semboller, Nadir Harfler, Mutlu Yüz ve daha fazlasına Nadir İsimler Nasıl Yazılır

     Bir cevap yazın

     E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

     Go up

     En iyi web deneyimini sağlamak için çerezleri kullanırız. Bu siteyi kullanmaya devam ederseniz, biz işe alacak Daha fazla bilgi edinin