Skip to content

Windows 10 PC’mde Wi-Fi veya İnternet ağına Bağlanma Sorunu Nasıl Çözülür

Eylül 3, 2022

Bu zamanda herkesin sinirini bozan bir şey internetin bitmesi, internet dışında her şeyin eksik olması, o kadar temel bir ihtiyaç haline geldi ki, günde bir sosyal ağı bile kontrol etme alışkanlığımız oldu.

Şirketlerde temel çalışması için de kullanılır, tüm bunlar için Wi-Fi ağına veya İnternete bağlantı ile ortaya çıkan herhangi bir sorunu öncelikli olarak çözmek önemlidir.

Windows 10 PC’mde Wifi veya İnternet ağına Bağlanma Sorunu Nasıl Çözülür

  Windows 10’da Wi-Fi bağlantı sorunu nasıl düzeltilir

  Wi-Fi ağı da dahil olmak üzere birçok internet bağlantısı sorunu, Windows 10’da Ağ olarak bilinen internet simgesine sağ tıklayarak çözülür, bu, monitörün sağ alt köşesinde bulunur, sağ tıkladığınızda bir pencere görüntülenecektir. “ sorun giderme ”yi seçeceğiniz iki seçenekle .

  Şimdi, simgeyi bulamıyorsanız, Windows ayarlarına, ardından Güncelleme ve Güvenlik’e, ardından ek sorun gidericilere gidebilir ve “ Sorun Gider” e tıklayabilirsiniz , ekranda belirtilen adımları uygulamanız yeterlidir.

  Henüz sorun çözülmediyse Wi-Fi denetleyicisini Devre Dışı Bırakıp Etkinleştirebilirsiniz, Ağ simgesine sağ tıkladığınızda gösterilen ağ ve internet ayarlarında bulunan adaptör ayarlarını değiştirmeye gitmeniz yeterlidir, bununla İnternet hizmetinizden keyif alıyor olmalısınız, bu önerilere uyarak ağ arızalarını giderdiklerini söyleyen birçok kullanıcı görüyoruz.

  Wi-Fi bağlantılı cihazlar

  Eğer durum böyle değilse, Wi-Fi sürücüsünü veya kontrol cihazını güncellemeyi seçebilirsiniz.Bunu yapmak için Windows + X tuş kombinasyonuna basın ve Wi-Fi kontrol cihazınızı şurada görüntüleyerek Wi-Fi kontrol cihazınızı bulabileceğiniz Aygıt Yöneticisi seçeneğini seçin. Wi-Fi bağdaştırıcı simgesi. net.

  Normalde sürücü adının bir kısmı kablosuz ağdır , bu nedenle hangisini aradığınızı doğru bir şekilde belirleyebilir ve ardından sürücüyü güncellemek için sağ fare tıklamasıyla üzerine tıklayabilirsiniz .

  Güncelleme yapmak için iki seçeneğiniz olacak, biri internet üzerinden, ki bu kesinlikle çalışmayacak, bu yüzden doğrudan bilgisayardan olan diğerini seçmeliyiz, bu yapıldıktan sonra, bağlantı sorunu. Wi-Fi veya internet ağı kesinlikle çözülecektir.

  OKUMA  Silinen YouTube Hesabımı veya Kanalımı Nasıl Kurtarırım - Adım Adım

  IP adresi geçerli değilse Wi-Fi ağına veya İnternete bağlanma sorununa çözüm.

  Yapmamız gereken ilk şey, otomatik bir IP atamaktır, böylece sınırlı bir bağlantı hatası veya hiç bağlantı hatası yoksa Modem ile eşleşmesi veya Wi-Fi hatası ise Yönlendirici ile eşleşmesi bu durumda Yönlendiriciyi girip yapılandırmanız gerekir , ancak her şeyden önce, daha önce ilk adımda bahsettiğimiz gibi Ağ simgesinin “ Sorun Giderme ” yi çalıştırın.

  kablolu ağa bağlantı

  Bu araç bazen bilgisayarın Ethernet ağ kablosunu tanımaması gibi diğer hataları düzeltir ve bu yetmezmiş gibi Otomatik IP’yi yapılandırmak için mükemmeldir , ancak IP’nin otomatik olarak ayarlandığından emin olmanız önerilir.

  Bunu yapmak için, çalıştırma aracını açmak için Windows + R tuş kombinasyonunu kullanın ve ncpa.cpl komutunu yazın ve “Ethernet Denetleyicinize” sağ tıklayıp ardından özellikleri seçebileceğiniz “ağ bağlantıları” penceresi açılacaktır. , bunu bitirdi, sadece “IPv4” yazan yeri seçin ve özelliklere tıklayın ve hazır IP’nin otomatik olarak alındığını doğrulayabilirsiniz .

  Ağ bağlantısı sorununu çözmek için son bir seçenek olarak , IP’yi yeniden başlatan, serbest bırakan ve yenileyen komutları yürütmek, sadece Komut İstemi veya CMD aracını açmak ve aşağıdaki komutları yürütmek:

  msdt.exe -id NetworkDiagnosticsWeb sorun giderme

  netsh winsock yeniden başlatmak için sıfırlama

  IP’yi serbest bırakmak için ipconfig /release

  yenilemek için ipconfig /renew.

  Mucizevi bir şekilde hala ağla ilgili sorunlarınız varsa, güvenlik duvarında bir sorun olabilir , sadece netsh advfirewall set allprofiles state off komutunu çalıştırın ve hepsi bu kadar. Bunların hiçbiri işe yaramadıysa, internet sağlayıcınızla görüşün, büyük olasılıkla hata onlardadır.