Skip to content

Windows 10’da Kullanıcı Adı ve Yönetici Adı Nasıl Öğrenilir ve Değiştirilir

Ağustos 30, 2022

Windows 10, onu harika bir araç yapan çok çeşitli özelliklere sahip, son yıllarda en çok kullanılan işletim sistemidir . Kullanıcılar için, şeyleri istedikleri gibi elde edebilmek için mümkün olduğunca fazla kişiselleştirmeye sahip olmak önemlidir.

Bu nedenle Windows, tüm kullanıcı dosyalarının kaydedildiği klasörün adı olacak olan yöneticinin adını seçebilme seçeneğini etkinleştirmiştir . Bu şekilde, insanlar ister iş ister kişisel hesap olsun, Windows 10’larını sahip oldukları ihtiyaca göre özelleştirebilirler.

Bu yazıda Windows 10’da kullanıcı adı ve yönetici adının nasıl öğrenileceğini ve değiştirileceğini kolay ve basit bir şekilde açıklayacağız . Oturumunuzu istediğiniz gibi tanımlayabilmek için adımları izlemeniz yeterlidir.

  Windows 10 başlangıçlı dizüstü bilgisayar

  Sistem sembolü aracılığıyla CMD

   Gördüğünüz gibi 2-3 adımı geçmeyen çok basit 3 işlem var. Windows, kullanıcının profil fotoğrafını değiştirmenin yanı sıra birçok özelleştirme sunar , böylece en çok beğendiğimizi yerleştirebiliriz.

   Windows 10’da kullanıcı adı ve yönetici nasıl değiştirilir?

   Aşağıdaki adımları izleyerek, bunları bilmenin yanı sıra Windows 10’da herhangi bir kullanıcı adını ve yönetici adını değiştirebileceksiniz . Daha önce olduğu gibi, bu eylemi gerçekleştirebilmek için çok fazla adıma gerek yoktur.

   Kullanıcı adının veya yöneticinin değiştirilmesinin nedenleri çeşitli olabilir . Bilgisayarınızı yeni biçimlendirmiş ve Windows 10’u yüklemiş olabilirsiniz ve sahip olduğu ad varsayılandır ve onu sizi daha fazla temsil eden bir adla değiştirmek isteyebilirsiniz.

   Windows 10 menüsü açık olan dizüstü bilgisayar

    Ne kadar basit olduğunu gördün mü? Yeniden adlandırmak zorunda kalmamak için yerel bir kullanıcı veya yönetici hesabı da oluşturabilirsiniz .

    Windows 10’un güncel olması , sunduğu tüm araçların keyfini çıkarabilmek için önemlidir. Aynı şekilde, güncellenmiş sürücülere veya denetleyicilere sahip olmak, daha iyi bir kullanıcı deneyimine sahip olmak için çok yardımcı olur. Umarım bu makale size çok yardımcı olmuştur , birbirimizi okuduk!

    OKUMA  Sadece Fotoğraflı Bir Kişinin Instagram Profili Nasıl Anlaşılır?