Windows 10'da Simgelerden veya Kısayollardan Ad Nasıl Kaldırılır

Temmuz 17, 2021

Windows 10 arayüzü her yönden harika. Görüntüleri ve temaları ekranı çok öne çıkarıyor ve göze çok hoş geliyor ama masaüstünü daha estetik hale getirecek bir şey, Windows'umuzdaki kısayolların adlarını kaldırmak .

Hepimiz Windows'un varsayılan sistemini seviyoruz, ancak her zaman masaüstümüzün görüntüsünü temalarla veya kişiselleştirilmiş araçlarla değiştirmek veya geliştirmek istiyoruz ve bir kez başladığında durdurmak zor. Windows 10'umuz ne kadar güzel olursa o kadar iyi.

Windows 10'da Kısayolların veya Simgelerin Adı Nasıl Kaldırılır

Bu tür bir hile için prosedürler, bir hile olarak alınabileceğinden, genellikle yapılması çok basittir ve belirttiğimiz adımları izlerseniz, sizi temin ederim ki PC'nizde herhangi bir risk veya yan etki olmayacaktır . Bazen işletim sisteminiz güncellendiğinde, simgelerinizin adlarının yeniden görünebileceğini unutmayın.

Bu tür hilelerin bir başka detayı, normalde hiçbir programa ihtiyaç duyulmamasıdır, bu nedenle Windows sistemi hakkında biraz daha bilgi sahibi olacaksınız. Oldukça karmaşık bir sistem olduğu için yeni başlayanlar için kolay olmayacağının altını çiziyorum ancak sizler için basitleştirmek için elimizden geleni yapacağız.

Bu prosedürü tamamladığınızda, kişiselleştirilmiş masaüstünüzün muhteşem arayüzünü arkadaşlarınızla gösterebileceksiniz . Bilgisayarınızı güncellediğinizde, prosedürü kendi başınıza, kolay ve güvenli bir şekilde nasıl yapacağınızı zaten bileceksiniz, sadece derin bir nefes alın ve hatalardan kaçınmak için konsantre olun. Lafı fazla uzatmadan masaüstümüze geçelim .

dizin ()

 1. Windows 10'da kısayollarımızın adlarını silin
 2. Windows 10 simgelerini beğeninize göre değiştirin veya değiştirin
Dizin

  Windows 10'da kısayollarımızın adlarını silin

  Fazlalık noktasında, bu yöntemin yalnızca Windows 10 için çalıştığını, daha eski başka bir sürümüyle değil, bu nedenle önceden uyarılmalıdır. İlk önce tek bir erişimle denemenizi öneririm.

  Söz konusu kısayolu bulun ve üzerine tıklayın veya sağ tıklayın. Açılan açılır listede, görünümünüzü sonunculara yönlendirin ve yeniden adlandır'ı seçin. Başlık adının, seçimin karakteristik mavi rengiyle kapsanacağını fark edeceksiniz, Alt +225'e basın.

  Yukarıdakileri yaptıktan sonra masaüstünde herhangi bir yere tıklayın ve izinleri vermek için bir pencere görünmelidir. Bundan sonra yapmanız gereken tek şey , bir kalkanı olması gereken devam düğmesine basmak .

  OKUMA  WhatsApp Gerçek Zamanlı Paylaşılan Konum Nasıl Değiştirilir veya Güncellenir

  Windows 10'da masaüstünüzdeki adları kaldırmak veya kısayolların görünürlüğünü kaldırmak için tüm prosedür bu olacaktır , çünkü gerçekte yaptığımız, adı kaldırmak için görünmez bir karakter koymaktı , hala orada ama sadece basit terimlerle battaniyeye sarılır.

  Bununla ilgili can sıkıcı olan şey, değiştirmek istiyorsak , devam etmek için her an veya fırsatta Alt + 225'e basmak zorunda olmamız . Masaüstünde aynı ada sahip iki klasöre sahip olamayacağımızı unutmayın, can sıkıcı bir durum ama bu benzersiz durumlarda yapılacak en iyi şey. Yine de Windows 10 işletim sisteminizde istenmeyen yan etkilerle karşılaşmazsınız.

  Şimdiye kadar bunu Windows 10'da yapmanın tek yöntemi bu, bu nedenle ele alınacak fazla bir şey yok ama Windows 10'umuzu tanımak için başka bir numaraya dahil olabiliriz .

  Windows 10 simgelerini beğeninize göre değiştirin veya değiştirin

  Bir öncekinden daha basit bir prosedür, sadece sistem yapılandırma menüsüne gitmemiz ve özelleştirme simgesini bulmamız gerekiyor, ardından temalar sekmemize tıklayacağız ve o sırada masaüstü simgesi özelleştirmesini arayacağız .

  Her Windows kendi varsayılan simgeleriyle gelir, ancak hepsi çok çekici değildir, bu nedenle güvenilir bir web sitesini ziyaret edebilir ve oradan indirebiliriz.

  Bize gösterilmesini istediğimiz ve gösterilmesini istemediğimiz simgeleri seçme seçeneği sunacaklarını belirtebileceğimiz bir pencere açılacaktır .

  Peki, şimdi yapmamız gereken söz konusu değiştirmek için simgeye tıklayıp değiştir simgesine basmak. Bu, bir açılır pencerede Windows 10'un tüm varsayılan simgelerini göreceğimiz yerdir ve bu nedenle, kabul sekmesine basmak için yapılması gereken ve değişiklik hemen ve otomatik olarak uygulanacaktır.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  Go up

  En iyi web deneyimini sağlamak için çerezleri kullanırız. Bu siteyi kullanmaya devam ederseniz, biz işe alacak Daha fazla bilgi edinin