Skip to content

Windows 10’da ‘Windows Lisansınızın Süresi Yakında Dolacak’ Mesajı Nasıl Kaldırılır – Etkili Çözüm

Eylül 15, 2022

Windows 10’da ‘Windows lisansınız yakında sona erecek’ mesajının nasıl kaldırılacağına dair büyük soruyu nasıl çözeceğinizi öğreteceğiz , insanların büyük çoğunluğu Windows’u yüklemek için ücretsiz olduğu için önyüklenebilir programlar kullanıyor ve bunu gereksiz görüyorlar. çok pahalıya gelen bir Windows lisansı satın alın.

Windows 10 lisansı zaten yeni bilgisayarlara dahil edilmiştir, bu nedenle yeni satın alınan bilgisayarlara sahip kişiler için bu lisans mesajı görüntülenmez , ancak istedikleri zaman Windows 10’u sıfırdan biçimlendirmek ve yüklemek istediklerinde öğrenebilirler .

Windows 10’da ‘Windows Lisansınızın Süresi Yakında Dolacak’ Mesajı Nasıl Kaldırılır – Etkili Çözüm

Ayrıca Windows 10’un donması gibi bazı sorunlar oluyor ve bu da bizi yeni bir Windows kurmaya zorluyor. Lisansla ilgili mesaj görüntülenmediyse, son kullanma tarihini kontrol edin, GÖZ Bu bir çözüm değildir, yalnızca kurulu Windows’umuzun zaten etkin olup olmadığını bilmek ve bunu çözmek için ne kadar zaman kaldığını bilmek .

Windows 10’un veya donanımınıza yeni yüklenen diğerlerinin durumunu nasıl kontrol edeceğinizi bilmiyorsanız, bunu nasıl yapacağınızı size göstereceğiz.

  Windows 10’da lisans nasıl kontrol edilir

  Çok basit ve öğrenmesi kolay , kurulu lisansın güncel bilgilerinin bulunduğu bir pencere açmakla görevli olan bu komutu “ slmgr.vbs /xpr ” yazmanız veya ezberlemeniz yeterli.

  Yapmanız gereken ilk şey , Windows tuşlarına basarak bir “ÇALIŞTIR” komut penceresi açmak ve “R” tuşuna basmak ve “ÇALIŞTIR” penceresi hemen açılacaktır.

  Bu metin satırına “ slmgr.vbs /xpr ” komutunu yazın ve enter tuşuna basın, kurulu Windows’un mevcut durumu ile size küçük bir pencere gösterecektir.

  Diğer bir yöntem ise Windows tuşuna basıp “S” ye hareket etmektir, Bazen Windows 10 masaüstü görünmüyor , bu sorunu daha önce çözdükten sonra “Symbol” seçeneğini gözlemlemek için “Windows System” klasörünü genişletiyoruz. “..

  OKUMA  Twitter'da Emojiler ve İfadeler Nasıl Koyulur veya Eklenir

  windows menü sistemi sembolü

  Bu uygulamaya tıkladığınızda, “slmgr.vbs /xpr” komutunu yazabileceğiniz ve Windows lisansınızın nasıl olduğunu öğrenebileceğiniz CMD olarak da bilinen siyah bir Windows penceresi açılacaktır.

  Windows 10’da ‘Windows lisansınızın süresi yakında dolacak’ mesajı nasıl kaldırılır

  Bu can sıkıcı mesajı ortadan kaldırmanın farklı yöntemleri var ve sizlere bu lisans hatasını şüphesiz çözecek en etkililerini göstereceğiz .

  Halihazırda Windows 10’da etkinleştirilmiş bir lisansınız varsa yapmanız gereken ilk şey , lisans kodunu tekrar girmektir, çünkü bazen ürün anahtarımızı ortadan kaldıran bir HATA meydana gelir .

  Bunu yapmak için “ Ürün Anahtarını Değiştir ” seçeneğine gidin . Windows’ta bulunan – Ayarlar – Güncelleme ve Güvenlik – Aktivasyon – Ürün Anahtarını Değiştir.

  Windows ayarları etkinleştirme menüsü

  Kodunuzu tekrar girdikten sonra sistemi yeniden başlatın sorununuz çözülecektir ancak mesajın devam etmesi durumunda aşağıdakileri yapın.

  ‘Windows lisansınızın süresi yakında dolacak’ mesajını komutla kaldırın.

  Bu seçenek, CMD’ye veya “Komut İstemi” aracına bir komut girmekten ibarettir.Nasıl açılacağından daha önce bahsetmiştik ama bu sefer yönetici izinleriyle açmalısınız.

  Bunu yapmak için sağ tıklamanız ve görüntülenecek seçeneklerde ” Yönetici Olarak Çalıştır ” ı seçmeniz yeterlidir ve bu kadar.

  Bir sonraki şey , Windows lisansını yeniden başlatmaktan ve böylece Windows aktivasyonu ile ilgili belirli sorunları çözebilmekten sorumlu olan “slmgr –rearm” komutunu yazmak olacaktır .

  Tüm bu adımlar gerçekleştirildikten sonra, bilgisayarı yeniden başlatın ve ‘Windows lisansınızın süresi yakında dolacak’ mesajı tekrar görünmeyecektir.

  Genel anahtarlarla Windows’taki mesajı kaldırın

  Henüz bir lisansınız yoksa endişelenmeyin, mevcut birçok ürün anahtarından birini girerek Windows 10’unuzu ücretsiz ve programsız olarak etkinleştirebilirsiniz .

  Bu mesajdan kurtulmak için lisanssız başka bir çözüm, sadece lisansı yenilemenizi hatırlatmaktan sorumlu hizmetleri devre dışı bırakmaktır. Bunun için services.msc komutunu yazarak bulduğunuz ” Windows Lisans Yöneticisi Hizmetlerini ” devre dışı bırakmanız yeterlidir.

  OKUMA  Cep telefonumda görünmüyorlarsa tüm kişileri WhatsApp'ta nasıl görebilirim?

  Ayrıca WINDOWS UPDATE hizmetlerini devre dışı bırakmanız önerilir, DİKKAT bu lisansla ilgili sorunu ortadan kaldırmaz, yalnızca mesajı kaldırır.