Windows 7, 8 ve 10 ile Ağ Yazıcısı Nasıl Kurulur, Yapılandırılır ve Paylaşılır

Kasım 19, 2021

Bazıları için bir yazıcı kurmak baş ağrısı olabilir , ancak çoğu durumda Windows işletim sistemine kurulum yapmak oldukça pratik olur. Yazıcılar bir kurulum diski içerir, sadece bilgisayarınıza bağlayıp programı çalıştırarak hazır olacaksınız. Bazen kurulumunda bazı hatalar bulacaksınız, ancak burada size bunları nasıl çözeceğinizi gösteriyoruz.

Windows 7, 8 ve 10 ile Ağ Yazıcısı Nasıl Kurulur, Yapılandırılır ve Paylaşılır

  Dizin

   Yazıcınızı nasıl yapılandırabilirsiniz?

   Bu prosedür , 2 veya daha fazla yazıcı kuruluyken bilgisayarınızdan yazdırırken tercih ettiğiniz yazıcının varsayılan olmasını istediğinizde geçerlidir . Bunu başarmak için şu adımları izleyin:

    Aynı bilgisayara bağlı yazıcı sayısı

    Bu sorunun cevabı basit, tek bir bilgisayara kurabileceğiniz yazıcı sayısı, sahip olduğu LPT1 port miktarına bağlı olacaktır . Yazıcılar USB bağlantı noktaları üzerinden kurulursa, her birinin benzersiz bir sürücüsü olduğu için sayı daha da yüksek olacaktır.

    Windows 17, 8 ve 10'daki en yaygın hataların çözümü

    Kendinizi önemli bir belgeyi yazdırırken sıklıkla meydana gelen çeşitli hatalarla yüzleşmeye hazırlayın ve beklenmedik hatalardan kaçının. Karşılaşabileceğiniz en yaygın hataları belirteceğiz :

    Yanlış hizalanmış baskılar

    Estetik nedenlerle, bir projeyi yazdırırken yazıcınızın iyi hizalanması çok önemlidir , bunun sonucunda kötü bir izlenim felaketle sonuçlanabilir. Bu sorunu düzeltmek kolay değil, ancak size bazı ipuçları vereceğiz.

    • Kartuşları kontrol edin , yazıcıyı açmanızı ve kartuşların doğru takıldığını doğrulamanızı öneririz, kartuşun yanlış takılması bu tür hataların oluşmasına neden olur. Kartuşu çıkarın ve doğru şekilde yeniden takın.
    • Kurulum yazılımını kontrol edin, bazı durumlarda CD'de hizalanacak bir uygulama vardır.
    • Bilgisayarınızdaki yazıcınızın kontrol panelini kullanın, daha yeni yazıcı modellerinde hizalama seçeneğinin dahil edilmesi yaygındır.
    • Kartuşları temizleyin veya değiştirin, sorun devam ederse başka bir olasılık da kartuşların kirli veya sıkışmış olmasıdır, kontrol paneline gidin ve Temizle seçeneğini seçin. Bu işe yaramazsa, ne kadar acı verici olursa olsun, yeni kartuşlar almanız gerekecektir.
    OKUMA  Tüm Bağlı Cihazlarda YouTube Oturumu Nasıl Kapatılır veya Sonlandırılır

    İşletim sistemi yazıcıyı tanımıyor

    Bu nedenle burada olmanız mümkündür, çoğu kullanıcının genellikle sahip olduğu sorundur ve önerilere başlamadan önce göründüğü kadar basit, tüm kabloların doğru şekilde takıldığından emin olun. Programı kaldırıp yeniden yükleyin.

    • Üreticinin resmi web sitesinden işletim sisteminiz için en son sürücü güncellemelerini indirin .
    • Doğru yükleyiciye sahip olabilirsiniz, ancak Windows 8 işletim sistemi onu yüklemenize izin vermiyor, bunu çözmek için Uyumluluk Modunu seçin. Sürücüye sağ tıklayın, Ayarlar'a tıklayın, Özellikler'i seçin, Uyumluluk görüntülenecektir. Son olarak, bu programı uyumluluk modunda çalıştır'ı seçin ve yükleyiciyi kandırmak için Windows 7 seçeneğini seçin.

    Mürekkep seviyesi hatası

    Bu tür bir hata çeşitli nedenlerle ortaya çıkar, ancak çoğu durumda çözüm hızlıdır. Kartuşları takmadan önce yanlış kullanmalarından kaynaklanıyor olabilir , kartuşu ve yazıcı temas noktalarını kuru bir bezle temizleyin ve takın. Kartuşların orijinal olduğundan emin olmalısınız, aksi takdirde sorun çıkaracaktır.

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    Go up

    En iyi web deneyimini sağlamak için çerezleri kullanırız. Bu siteyi kullanmaya devam ederseniz, biz işe alacak Daha fazla bilgi edinin