Windows 8, 8.1 ve 10'da Windows Defender Güvenliği Nasıl Kaldırılır veya Devre Dışı Bırakılır

Kasım 29, 2021

Windows, Windows'unuzda yüklü bir virüsten koruma yazılımınız olmasa bile kendinizi virüslerden ve kötü amaçlı yazılımlardan korumanıza izin veren inanılmaz derecede güçlü bir yazılıma sahiptir, kendinizi herhangi bir dış tehditten korumanın bu yolu Windows Defender olarak bilinir ve cihazınıza şu şekilde yüklenir: varsayılan.

Windows Defender, ihlal edildiğinde bilgisayarımızdan gelen her türlü tehdidi püskürtme konusunda büyük bir yeteneğe sahiptir, tam da bu nedenle her zaman etkinleştirilmesi tavsiye edilir.

Windows 8, 8.1 ve 10'da Windows Defender Güvenliği Nasıl Kaldırılır veya Devre Dışı Bırakılır

Ancak devre dışı bırakmak mümkündür, ancak devre dışı bırakmadan önce kendinize şunu sormalısınız: Gerçekten devre dışı bırakmak istiyor muyum? Yoksa Windows Dender'ın her türlü tehdide karşı bana sağladığı gerçek faydaları bilmiyor muyum, elbette bunu bilinmeyen bir kaynaktan bir tür program yüklemek için yapmak istiyorsanız, en normal şey onu devre dışı bırakmak olacaktır. , ama nasıl yapılacağını ve neden ne yapmamanız gerektiğini göreceğiz.

  Dizin

   Windows Defender'ı devre dışı bırakın veya devre dışı bırakın?

   Şahsen, bizim bilgisayar savunur herhangi bir yazılım yok yokken, Windows Defender otomatik olarak devreye girer derdi ve onu cihazınızın sağlamaktan sorumlu beri iyi bir neden ile optimal çalışmayı siz kullanımda olduğu halde bugün bu yana, cybersecurity web tarama felakettir.

   Bu nedenle Windows Defender'ı devre dışı bırakmamalısınız , belirli bir etkinlik için yapmak isteseniz bile, bir saat, 15 dakika veya bilgisayarı yeniden başlatana kadar devre dışı bırakmayı seçmelisiniz. Ancak asla kalıcı olarak devre dışı bırakmayın ve bilgisayarınızı web'de bulunan ve sizinki gibi şüphelenmeyen bir bilgisayar bulmayı bekleyen çeşitli Adware'lere açmayın .

   Şimdi tüm bunlara rağmen, seçiminiz hala Windows Defender'ı devre dışı bırakmaksa, size adım adım nasıl yapacağınızı göstereceğim.

   Adım adım Windows Defender'ı devre dışı bırakma

   Bilgisayar ekranınızda görev çubuğunun Windows arama motorunda en alta gitmeli ve "Windows Defender" yazmalısınız, aynı görev çubuğunda başka bir seçenek var ama sağ tarafta bazı simgeler görünecek ve yukarı oku tıklamalısınız. diğer simgeleri uzatın, orada bir kalkan göreceksiniz, üzerine tıklayın ve aynı bölüme ulaşacaksınız.

   OKUMA  Windows 10'da Simgelerden veya Kısayollardan Ad Nasıl Kaldırılır

   Ardından "Ayarlar"a gitmeli ve ekranın sol tarafında görünen "Gerçek zamanlı koruma" bölümüne tıklamalısınız, oradayken "Gerçek zamanlı korumayı kullan" seçeneğini seçmeniz gerekecek ve kapatmak istiyorsanız koruma, çubuğu baştan sona çalıştırın. (renk çubuğa gidecek).

   Ve işte, Windows korumasını başarıyla devre dışı bıraktınız, bu bölümde bilgisayarınızın içerdiği ve varsayılan olarak etkin olan diğer koruma seçeneklerini de devre dışı bırakabilirsiniz .

   Bu çok kolay, sadece kontrol panelinde hesapladığınız ve istediğiniz her şeyi devre dışı bıraktığınız aynı yere kaydırmanız gerekiyor (dikkatli olun, onları devre dışı bırakmak için ne için olduklarını bilmelisiniz ve bunu yapmamalısınız çünkü, evet, bu seçenekler kaynakları tüketmez ve bilgisayarınızın doğru çalışmasına yardımcı olur , bu nedenle bunları devre dışı bırakmak herhangi bir önlemin başarısız olmasına neden olabilir).

   Windows Defeder'i devre dışı bıraktıktan sonraki öneriler

   Windows Defender devre dışı bırakıldığında sonsuza kadar dayanmamalısınız, ancak bu sizin fikrinizse, Windows'un size sağladığı bu doğal koruma seçenekleri etkinleştirilmese bile, diğer koruma türlerini etkinleştirmeniz için izlemeniz gereken birkaç temel önerim var. .

   • İnternette gezinirken veri kullanımınızı korumak için tarayıcınızda Gizli Modu kullanın .
   • Bilgisayarınıza saldırabilecek her türlü Kötü Amaçlı Yazılıma karşı korunmak için Avast gibi bir virüsten koruma yazılımı indirin .
   • Resmi olmayan veya bilinmeyen kaynaklardan dosya indirmeyin.

   Bir dosyanın resmi olmayan bir kaynaktan geldiğini nasıl anlarsınız?

   Ziyaret ettiğiniz web sitesinde aşağıdakilerin bulunduğundan emin olun:

   • Geliştiricinin, şirketin veya ürünün tam adı ve url'de fazladan karakter yok
   • SSL sertifikası. (HTTPS veya tarayıcınızın asma kilidini yeşil görün)
   • İndirme reklam içermiyor.
   • İndirdiğiniz ürün, indirebileceğiniz resmi web sitesinden bahsediyor veya bahsetti
   • Web, tanınan bir indirme kaynağı veya resmi sayfadır .

   Bir cevap yazın

   E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

   Go up

   En iyi web deneyimini sağlamak için çerezleri kullanırız. Bu siteyi kullanmaya devam ederseniz, biz işe alacak Daha fazla bilgi edinin