Skip to content

Windows Bilgisayarımın Masaüstüne Google Takvim Nasıl Eklenir, Yerleştirilir ve Senkronize Edilir

Temmuz 28, 2022

Google’ın sadece PC’mizden değil, mobil cihazdan da birden fazla fonksiyona erişmemize izin verdiğine dair en ufak bir şüphe yok. Hatta Facebook gibi diğer uygulamalarla senkronize etmek bile mümkün ama bu durumda bunu kişisel bilgisayardan yapacağız. Bu yüzden burada size Google Takvim’i PC’deki Windows masaüstüne ekleme, yerleştirme ve senkronize etme adımlarını göstereceğiz .

Google Takvim , Google’ın tüm kullanıcılarına Gmail e-posta kişileriyle senkronize olabilmeleri için sunduğu mükemmel bir hizmettir. Buradan davetiye yapabilir veya etkinlikler, doğum günleri vb. özel tarihleri ​​paylaşabilirsiniz. Ana erdemlerinden biri, sadece PC’den kullanılamaması, aynı zamanda Akıllı Telefondan da yapabilmemizdir.

Windows Bilgisayarımın Masaüstüne Google Takvim Nasıl Eklenir, Yerleştirilir ve Senkronize Edilir

PC’deki masaüstümüze Google Calendar ekleyerek elde edeceğimiz avantajlardan biri, unutkan olursak bu artık sorun olmayacak. Hizmet, bundan sonra sahip olduğumuz tüm olayları ve taahhütleri hatırlatmakla ilgilenecektir. Bu nedenle, bu aracı nasıl kullanacağınızı bilmekle ilgileniyorsanız, okumaya devam etmenizi öneririz.

  Google Takvim’i Windows PC’mize nasıl eklenir ve senkronize edilir

  Bildiğiniz gibi Google Takvim, Google’ın tüm kullanıcılarına sunduğu ücretsiz bir hizmettir ve bir uzantı aracılığıyla tüm avantajlarından yararlanabileceksiniz. Bu aracı kullanmak için eklentiyi tarayıcınızdan indirmeniz gerekecek . Ancak önce, Google Chrome’un en son sürümünü yüklemenizi öneririz .

  Bu tahmini dikkate alarak şimdi Google Chrome tarayıcısını açacaksınız, ardından adres çubuğuna gidip aşağıdaki adresi “ Chrome web mağazası ” yazacaksınız. Ardından, erişmeniz gereken ana sayfaya yönlendirilmeniz için Enter tuşuna basın, içeri girdikten sonra sol kenar çubuğuna gidin ve arama çubuğuna tıklayın.

  İçinde uzantının adını yazmalısınız, bizim durumumuzda Google Takvim yazacaksınız ve ardından Enter tuşuna basacaksınız. Sonuç ekranda görüntülenecek, seçmek için üzerine tıklamamız gerekiyor, yeni bir pencereye yönlendirileceğiz. Eklentinin genel bir açıklamasının sunulduğu yer ve ekranın sağ tarafında “Chrome’a ​​Ekle” seçeneği.

  OKUMA  Facebook'un Sessiz modu nedir? Nasıl Etkinleştirilir ve Devre Dışı Bırakılır

  Üzerine tıklamanız gerekir ve ardından Google Takvim’i yüklemek isteyip istemediğinizi soran bir açılır pencere görüntülenecektir. Bu durumda, “ Uzantı ekle ” seçeneğini seçmelisiniz ve bu şekilde eklentinin indirilmesi tarayıcınızda başlayacaktır. Bitirdiğinizde, e-posta hesabınızla senkronizasyonu gerçekleştirebilmeniz için bir pencerenin görüntülendiğini göreceksiniz.

  Google Takvim PC masaüstüne nasıl yerleştirilir

  Şimdiki fikir, Google Takvim’in masaüstünde görüntülenmesidir, ancak bu durumda onu Google arama çubuğunun sağ tarafına sabitleyeceğiz. Bu, önemli bir olayı senkronize etmek istediğinizde elinizin altında olması için. Bunu başarmak için Google Chrome arama motorunu açın ve birkaç simge bulacağınız sağ tarafına gidin.

  Şimdi bulmaca şeklindeki simgeye tıklamanız gerekiyor ve bu işlem arama motoruna eklediğiniz uzantıları gösterecek. Bizim durumumuzda Google Takvim’de konumlandırmanız gerekir ve sağ tarafında üç noktalı bir simge bulacaksınız. Üzerine tıklayın, birkaç seçenek görüntülenecek ve Düzelt seçeneğini seçmelisiniz.

  Bu şekilde Google Takvim simgesinin artık Google arama çubuğunun sağ tarafında görüntülendiğini göreceğiz. Google Chrome’da istenmeyen reklamları kaldırmanın ne kadar kolay olduğunu görün . Ve böylece , Windows masaüstünde Google Takvim’i nasıl ekleyeceğinizi ve senkronize edeceğinizi öğreten makalenin sonuna geldik .