Word Belgesine Arka Plan Resmi veya Filigran Nasıl Eklenir veya Eklenir

Temmuz 19, 2021

Bir noktada birçoğumuz bir Word belgesini kişiselleştirmek istedik, bizi temsil eden veya tanımlayan, bizim olduğunu ve orada olduğumuzu söyleyen bir imza veya ayrıntı eklemek istedik, bu araç ona kendi lezzetini vermek için bu seçeneklerden birkaçına sahiptir. bizi temsil eden her birimiz belgemize bir arka plan veya filigran eklemekten bahsettik .

Word'de Arka Plan Resmini ve Filigranı Koyma veya EKLEME

Bu prosedürü takip etmek çok basittir ve bunu çok basit ve kısa adımlarla yapabiliriz, ancak devam etmeden önce, bir filigranın gerçek işlevinin ne olduğunu ve bir çalışma, rapor, tez veya başka herhangi bir belge üzerinde ne gibi bir etkiye neden olduğunu öğrenelim. . Word'de yaptığımız şey.

Dizin

  Word belgesindeki filigranın işlevi nedir?

  Başlamak için filigranın ne olduğunu bilmemiz gerekir, bir kişinin veya şirketin örtüşen bir temsilidir, onları çoğunlukla logo, imza veya onları temsil eden bir şey olarak gösterebiliriz ve yüksek derecede şeffaflıkla fark edeceğiz .

  Bu şekilde dijital yaratımlarını korurlar ve ayrıca düşük opaklığı nedeniyle görüntünün kendisinin temsil ettiği şeyi en ufak bir kesintiye uğratmaz, ister manzara, ister modelleme yapan bir kişinin görüntüsü veya internette yayınlanan bir çalışma olabilir. .

  Artık görünüşünden günümüze telif hakkı veya telif hakkı koruma tekniği olduğunu söyleyebiliriz, yani dijital materyallerin veya bu şekilde sahip olunan ürünlerin kullanılmasından kaçınılır, söz konusu görüntünün orijinalliği korunur.

  Bir Word belgesindeki asıl işlevinin yaratıcının orijinal fikrini korumak olduğunu söyleyebiliriz, bu sayede orijinal fikir çalınmadan belgenizi ağa yükleyebilirsiniz.

  Yalnızca korumaya hizmet etmekle kalmaz, aynı zamanda herhangi bir hareketi, şirketi veya bireysel çalışmayı tanıtmak için mükemmel bir reklam aracıdır . Aşağıdaki resimde buna bir örnek.

  OKUMA  Huawei'de adım adım bildirim led ışığı nasıl etkinleştirilir

  Şimdi, tam da bu nedenle, filigranlı görüntülerle ve hatta videolarla çalışırken çok dikkatli olunmalıdır , çünkü bunlar sahiplerine kadar izlenebilir hale gelirler ve eğer birisi bunları onların rızası olmadan kullanırsa, oluşturmak için fazlasıyla yeterli nedenleri olacaktır. size karşı bir şikayet ya da fotoğrafınızı çekmeleri durumunda şikayetçi olabilirsiniz.

  Filigran ekleyecekseniz, okuyucuda veya alıcıda iyi bir his uyandıran her ne olursa olsun göze hoş gelen veya komik olabilecek fotoğraflar kullanmanızı öneririm, çünkü bu görüntü veya duygu şirketiniz, markanız veya şirketinizle ilgili olacaktır. ürün.

  Alıcının görüşünü engellemeyecek bir yere yerleştirin , çünkü bu önemli bir noktadır, böylece hafızasında kalır, şimdi sadece hoş olması değil, aynı zamanda görüntüde de iyi konumlandırılması gerekir. bir köşede veya merkezde olabilir, ancak çok az opaklıkla olabilir.

  Word'de filigran veya arka plan resmi nasıl eklenir?

  İlk önce ofis aracımız Word'e gitmeliyiz.

  • Word'e girdikten sonra , Word sayfasının tasarım sekmesinde kendimizi bulmaya devam ediyoruz , Word'ün ait olduğu yıla bağlı olarak dördüncüdür, ancak genellikle büyük çoğunlukta dördüncüdür, bu yüzden kaybetmemeliydiniz.
  • O sekmeye geldiğimizde sayfanın alt kısmını bulmalıyız , orada filigran seçeneğini bulmalıyız, tıklıyoruz.
  • Size gizli veya taslak seçeneklerin olacağı bir açılır liste atar , eğer bazılarını ararsak tıklayabiliriz ve filigranımız olur. Değilse, okumaya devam edin.
  • Seçeneklerin yazıldığı o listenin son kısmına kendimizi yerleştireceğiz ve özel filigran yazanı seçip üzerine tıklayacağız.

  • Eklemek istediğimiz filigran türünü resim veya metin işareti olarak seçiyoruz .
  • Bir resim istersek, eklemek istediğimiz resmi bilgisayarımıza arattıracak, onu seçip açıyoruz.
  • Metni yazmamız gerekecek , bir isim veya bir cümle ve kabul etmek için veriyoruz.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  Go up

  En iyi web deneyimini sağlamak için çerezleri kullanırız. Bu siteyi kullanmaya devam ederseniz, biz işe alacak Daha fazla bilgi edinin