Word Fabrika Ayarları Nasıl Sıfırlanır veya Sıfırlanır - Faydalı Kılavuz

Kasım 21, 2021

Uzun bir süre bir aletle tek yönlü çalıştığınızda, küçük bir detayı değiştirdiğinizde sizi gereksiz yere zorlayabilir. Microsoft Office paketindeki, eylemleri gerçekleştirirken çok fazla kişiselleştirme sunan farklı programlardan bahsediyoruz , bu nedenle biri için bir şekilde basit, diğeri için karmaşık olabilir.

Word Fabrika Ayarları Nasıl Sıfırlanır veya Sıfırlanır - Faydalı Kılavuz

Bu nedenle, Word'ün fabrika ayarlarını nasıl sıfırlayacağınıza veya sıfırlayacağınıza ilişkin bu yararlı kılavuzu size getiriyoruz . Bu şekilde, hangi bilgisayarda olursanız olun, bu metin aracının sunduğu temel işlevlere her zaman güvenebilirsiniz. Aynı şekilde, bu programda yapabileceğimiz diğer şeylerden de bahsedeceğiz.

  Dizin

   Word fabrika ayarları nasıl sıfırlanır veya sıfırlanır?

   2019'dan itibaren Word'ün tüm sürümlerinde yapabileceğiniz basit bir işlemdir ve bu aracı nasıl kullanacağınızı bilmenizi sağlar. Word ayarlarını sıfırlayabilmek için aşağıdaki adımları uygulamanız yeterlidir:

   • Başlamak için, bir yürütme komutu açmak için "Windows" ve "R" tuşlarına aynı anda basacağız.
   • Komut penceresinde "Regedt32.exe" yazacağız ve ardından "Tamam" a basacağız .
   • Bu, Windows savunmasını etkinleştirecek, bu nedenle değişiklik yapmak istediğinizi onaylamanız gerekecek. Sen baskı yapacak "Evet" .
   • "HKEY_CURRENT_USER" klasörünü arayacaksınız .
   • "Yazılım" seçeneğini seçeceksiniz .
   • "Microsoft" u ve ardından "Office" i tıklayacaksınız .
   • "19.0" gibi Word sürümünüzü arayacaksınız .
   • Sen baskı yapacak "Kelime" ve o zaman doğru seçmek için tıklama "Sil" .
   • Parolayı kalıcı olarak silmek istediğinizi onaylıyorsunuz, burada "Evet" e basmanız gerekecek .

   Sonraki adım , fabrika ayarlarına döndüğünü doğrulamak için Word'ü kapatıp açmak olacaktır . Bu şekilde tüm özelleştirmelerin kaldırılması için Word'ü yeniden başlatabilir ve bu kelime işlemcide basit bir şekilde çalışabilirsiniz. Bu konu hakkında daha fazla bilgiyi Microsoft yardımında ne yapmaları gerektiğini ayrıntılı olarak açıkladıkları yerde araştırabilirsiniz .

   Microsoft Word ayarlarını neden sıfırlamalısınız?

   Word ayarlarını sıfırlamanın birçok nedeni vardır. Her şeyi istediğimiz gibi düzenledikten sonra her şeyi temellerine döndürmek ya da sadece bilindiği gibi kullanabilmek istediğimiz için. Örneğin , taslak görünümü kullanma seçeneğinin devre dışı bırakıldığı veya gizlendiği bir bilgisayarda çalışıyor olabilirsiniz , bu nedenle seçeneği elde etmenin tek yolu fabrika ayarlarına döndürmek .

   OKUMA  Bir Excel Hücresine Otomatik Tarih ve Saati Koyma veya Ekleme ve Ayarlama

   Aynı şekilde, Word'ün hangi sürümüne sahip olursanız olun, fabrika ayarlarına sıfırlama işlemini her zaman hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Ancak Windows komut penceresi ile çalıştığınız için bunu yaparken dikkatli olmalısınız . Ne girdiğinizi bilmiyorsanız, yanlışlıkla sistemden bir tamamlayıcıyı kaldırabilir ve bu nedenle başarısız olmasına neden olabilirsiniz.

   Herkesin nasıl kullanılacağını bilmesi gereken araçlardan biri Microsoft Word'dür. Bu nedenle programın belirli özelliklerini ve önceden belirlenmiş işlevlerini bilmek, onu herhangi bir alanda kullanarak çalışabilmek için büyük önem taşımaktadır.

   Yeniden başlattıktan sonra Microsoft Word'de neler yapılabilir?

   Word yapılandırmasını yeniden başlattığımızda, içinde çok çeşitli etkinlikleri gerçekleştirebilmek için tüm metin araçlarına sahip olacağız. Başta her türlü metin belgesinin oluşturulması ve programa verilebilecek farklı işlevler.

   Bunlar arasında , daha karmaşık yazılımlarla çalışmak istemediğinizde , Word'ün mimari eskizler veya planlar yapma yeteneğinden bahsedebiliriz . Bu, sivil tasarım konusunda çok az bilgisi olan veya hiç bilgisi olmayan kişilerin , planların oluşturulmasının ne olacağı konusunda açık bir ağıza sahip olmalarını sağlar .

   Bu sayede Word ile mümkün olmadığı düşünülen görevleri yapmak mümkündür. Aynı şekilde hangi amaçla olursak olalım şablonlar ve posterler oluşturmak veya yapmak mümkündür . Bununla, yaptığımız ortak görevleri basitleştirebiliriz .

   Gördüğünüz gibi, tüm bunları tüm sürümlerde mevcut olduğu için Word'ün fabrika ayarlarını sıfırlayarak yapabilirsiniz. Umarım bu bilgiler size çok yardımcı olmuştur, bir dahaki sefere kadar sosyal ağlarınızda paylaşmayı unutmayın !

   Bir cevap yazın

   E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

   Go up

   En iyi web deneyimini sağlamak için çerezleri kullanırız. Bu siteyi kullanmaya devam ederseniz, biz işe alacak Daha fazla bilgi edinin