Word'de Doldurulacak Form Nasıl Oluşturulur veya Oluşturulur - Pratik Eğitim

Kasım 22, 2021

Bilgisayarların nasıl hemen her evde günlük kullanım araçları haline geldiğini ve sadece internet sayesinde değil, günlük hayatı kolaylaştıran ve iş verimliliğini artıran içerdikleri tüm dahili uygulamalar sayesinde anlamak kolaydır. işlem.

Word'de Doldurulacak Form Nasıl Oluşturulur veya Oluşturulur - Pratik Eğitim

Ağırlıklı olarak Ofisi aracılığıyla ofis araçları paketi , varsayılan olarak yüklenir onlar metin belgelerdir her türlü belgelerin oluşturulmasını kolaylaştırmak adanmış araçları olmak ister Windows işletim sistemine sahip bilgisayarların büyük çoğunluğunda. Veya elektronik tablolar.

Bugün özellikle, basit bir platform aracılığıyla her tür belgeyi tasarlamak için ana metin araçlarından biri olan ve bir metne filigran eklemek için her türlü tamamlayıcı araçla Microsoft Word programına odaklanacağız . yazar damgalı belgeler oluşturun.

Bu aracın ana avantajı, her türlü yazım hatasını düzeltmek için uygulamanın içerdiği tüm metin eklentileri , kelimeleri tekrar etmeyecek şekilde eş anlamlıları ekleme ve şablonlar ve posterler oluşturmanın veya oluşturmanın kolay olmasıdır. Sayfa düzenini sorunsuz bir şekilde değiştirmek için Word .

Bu sayede Microsoft Word, klavye ile formatı kaybetmeden Word'e kopyalayıp yapıştırabileceğiniz , evden çalışmayı kolaylaştıran , kullanıcının ihtiyaçlarına kolayca uyum sağlayan en çok yönlü ofis araçlarından biridir . kullanıcılarının üretimini optimize etmek için.

Bu nedenle, Microsoft Word aracı, herhangi bir iş sürecini kolaylaştıracak sonsuz sayıda özellikle kaliteli belgelerin kolayca oluşturulması için kesinlikle vazgeçilmezdir. Bunu akılda tutarak, bugünün makalesinde , doldurmanız için Word'de nasıl bir form oluşturacağınızı veya oluşturacağınızı göstereceğiz .

  Dizin

   Doldurmak için Word'de bir form oluşturun veya oluşturun

   Microsoft Word'de herhangi bir metin türünü doldurmak için özel bir form oluşturmak göründüğünden daha kolaydır, sadece yeni bir belge veya formu ekleyeceğiniz belgeyi açmanız ve Dosya> Seçenekler> Şeridi özelleştir'e gitmeniz yeterlidir .

   OKUMA  Facebook'ta birinin beni sildiğini veya engellediğini nasıl anlarım?

   Yapılan değişikliklerin uygulanabilmesi için bu menünün seçenekleri içerisinde Geliştirici kutusunu işaretlemeli ve kabul et seçeneğine tıklamalısınız . Şimdi, belgenin ana sayfasında ana menüde Geliştirici seçeneğini göreceksiniz, bu bölümde formu oluşturmak için tüm araçlara sahip olacaksınız.

   Geliştirici sekmesinde, metin alanları, birleşik giriş kutusu içerik kontrolü, açılır liste içerik kontrolü, tarih seçme kontrolleri, resim içerik kontrolü ve onay kutuları seçeneklerine sahip olacaksınız. Böylece formu zevkinize ve ihtiyaçlarınıza göre oluşturabilirsiniz .

   Form için belirli özelleştirme seçeneklerini etkinleştirmek için, bunu, Forma eklemeniz gereken tüm seçenekleri kademeli olarak eklemek ve özelleştirmek için Özellikler seçeneğinden yapabileceğinizi unutmayın.

   Forma içerik ekleyin

   Form oluşturulduktan sonra, forma ekleyeceğiniz kontrolleri seçmek için gerekli araçlara sahip olacağınız Geliştirici seçeneğinden içerik eklemelisiniz. Bir içerik kontrolünü kaldırmak istiyorsanız, kontrolü seçin ve Sil seçeneğini tıklayın.

   Düz metin içerik kontrolü girerek, diğer kullanıcıların forma ekleyebilecekleri metin parametrelerini, metin miktarı, kalın veya italik belirleyebilirsiniz. İçerik kontrolünde Geliştirici seçeneğini belirleyin ve Zengin Metin veya Düz Metin seçeneğini belirleyin .

   Geliştirici seçeneği aracılığıyla forma bir görüntü denetimi eklemek ve ardından formun parametrelerini sınırlandırmak için görüntü içeriği denetimine tıklamak da mümkün olsa da .

   Son olarak, Microsoft Word , birden fazla durumda kullanacağınız metni eklemek için bir yapı taşı denetimi eklemenize de olanak tanır .

   Bir cevap yazın

   E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

   Go up

   En iyi web deneyimini sağlamak için çerezleri kullanırız. Bu siteyi kullanmaya devam ederseniz, biz işe alacak Daha fazla bilgi edinin