Word'de Fotomontaj Nasıl Yapılır veya Oluşturulur - Kolay, Hızlı ve Basit

Haziran 23, 2021

Dünya çapında bir metin editörü olarak Microsoft Word'ün en yaygın olarak kullanıldığı söylenebilir. Bu sistem ile elde edilebilecek kullanım çeşitliliği oldukça geniştir. Ve bu kullanımlardan biri, hızlı ve kolay bir şekilde fotoğraf montajı oluşturma kolaylığıdır . Çok fazla zorluk çıkarmaz ve herhangi bir kullanıcı bundan yararlanabilir.

Word'de FOTOMONTAJ Nasıl Oluşturulur veya Yapılır - Hızlı ve Kolay

Microsoft Word'ün sunduğu bu aracın kullanımı ile bir kullanıcının yaptığı işteki profesyonellik seviyesi yükseltilebilir. Bu nedenle fotoğrafların düzenlenmesi herhangi bir rahatsızlık duymadan yapılabilir.

Photoshop veya başka bir kategori gibi karmaşık programların kullanımına başvurmak gerekli olmayacaktır. İstediğiniz sürece bir fotoğraf veya yüz karikatürleştirerek veya bir fotoğrafın bir kişiyi veya nesneyi kaldırın.

Fotomontaj, fotoğrafların değiştirilmesine uygulanan bir teknik olarak günümüzde yaygın olarak kullanılmaktadır. Ve görüntüleri karıştırarak veya bir kolaj veya fotoğraf albümü oluşturarak , fotoğraflara daha fazla görsel güç vererek olağanüstü bir sonuç elde edilebilir .

Aynı şekilde, bu tekniğin kullanımı çok optimaldir çünkü çoğu zaman birçok nedenden dolayı erişimin zor olduğu yerlerde görüntü yakalamak istersiniz.

Bugün bu tekniğe Adobe Photoshop, Pixel Image Editor ve GIMP gibi kullandıkları farklı yazılımlarla erişilebilir . Ancak Microsoft Word ile yapılabilir.

Dizin

  Microsoft Word'de fotomontaj yapmaya veya oluşturmaya nasıl başlanır?

  Önce bir Word belgesi açın , sol üstteki "Ekle" sekmesini bulun, "Görüntü" düğmesini seçin ve size resmi arama seçeneği sunan bir açılır pencere açılacaktır.

  Değiştirilecek resmi seçtikten sonra, daha iyi bir düzenleme işi yapabilmek için kenar boşluklarını değiştirebileceğiniz ve dikey ve yatay sayfalar veya sayfalar yerleştirebileceğiniz belgede görünecektir . Bunu yapmak için araç çubuğunda "Sayfa Tasarımı" seçeneğini seçin ve orada belirtilen değişiklikleri yapabileceksiniz.

  OKUMA  Word'ü Birkaç Adımda Fabrika Ayarlarına Geri Yükleme veya Sıfırlama Nasıl Yapılır?

  Resmin tüm sayfayı kaplayan bir boyutta göründüğünü fark edeceksiniz. Görüntünün üzerine yerleştirildikten sonra, farenin sol düğmesine basın ve "Metnin Arkasını" seçmeniz gereken bir seçenekler penceresi görüntülenir.

  Ve bu şekilde söz konusu görüntünün boyutunu nasıl değiştireceğinizi görebileceksiniz , aynı şekilde fotomontajı yapmak için gerekli olan diğer görüntüyü de ekleyebileceksiniz.

  İkinci resmi eklediğinizde, tüm belge sayfasında görüneceğini göreceksiniz ve aynı şekilde farenin sol tuşuna basmalısınız ve açılan pencerede "Metnin Arkasını" seçin.

  Aynı şekilde, her ikisi de aynı sayfada görünecek şekilde görüntünün boyutunu küçültebilir veya bunları özgürce değiştirebilirsiniz.

  Fotomontajımı Microsoft Word'de oluşturmayı nasıl bitiririm?

  Microsoft Word'de bir fotomontaj yapmak veya oluşturmak için gereken iki veya daha fazla görüntüyü zaten seçtikten sonra, işleme devam etmek kolaydır. Görüntülerden hangisinin arka plana veya manzaraya karşılık geleceğini ve değişiklik yapmak için hangilerinin üst üste getirileceğini tanımlayın .

  Karar verdikten sonra ekleyeceğimiz ikinci resme kendimizi yerleştiriyoruz ve farenin sol tuşuna basarak "Format" ve "Görüntü Araçları" seçeneğine giriyoruz.

  Orada "Arka planı kaldır" kutusuna basmalısınız ve arka planın renginin değiştiğini otomatik olarak göreceksiniz , aradığınız görüntüyü elde edene kadar görüntüyü kapatmanıza veya kesmenize izin verecek bir kutu bırakacak.

  Aynı anda basın "Ctrl +" tavsiye edilir Word görüntüyü büyütmek sen böylece ayrıntı diğer alanlarda kaldırmak için .

  Aletlerde kaldırılacak kalan kenarları belirledikten sonra. "Kaldırılacak Alanları İşaretle" sekmesine basın. Ve böylece, kullanmak için arka plana uymayan silmek istediğiniz şeyi işaretçi ile seçersiniz.

  Bir önceki adım, fotoğraf montajınızın ne kadar profesyonel görünebileceğini belirleyeceği için son derece önemlidir. Bundan sonra, görüntü iyi kırpılmış haldeyken "Değişiklikleri Koru"ya basın. Ve fotoğrafa daha fazla ayrıntı vermek istiyorsanız, "Biçimlendir" seçeneğine gitme seçeneğiniz var. İstediğiniz detayı uygulayacağınız ve böylece son çalışmanızı daha gerçekçi hale getireceğiniz "Görüntü Efekti"ni bulup seçin .

  OKUMA  WiFi'imin güvenli olup olmadığını nasıl anlarım, WiFi'min çalınmaması için ne yapmalıyım?

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Go up

  En iyi web deneyimini sağlamak için çerezleri kullanırız. Bu siteyi kullanmaya devam ederseniz, biz işe alacak Daha fazla bilgi edinin