Word'de Nesnelerin ve Grafiklerin Biçimi, Stili veya Tasarımı Nasıl Değiştirilir - Kolay Kılavuz

Kasım 11, 2021

Office paketindeki çeşitli araçlar söz konusu olduğunda, Word göründüğünden daha fazlasını yapabilen bir metin aracıdır . Bu programı kullanarak belgelerimize yalnızca karakterlerle değil, aynı zamanda bilgileri daha iyi sunabilen nesneler ve grafiklerle de daha fazla etki verebiliriz.

Word'de Nesnelerin ve Grafiklerin Biçimi, Stili veya Tasarımı Nasıl Değiştirilir - Kolay Kılavuz

Bu makalede , Word'deki nesnelerin ve grafiklerin biçimini, stilini veya düzenini nasıl değiştireceğimizi öğreneceğiz . Bu sayede bir belgeye ekleyebileceğimiz tüm farklı öğelere istediğimiz dokunuşu verebiliriz. Aynı şekilde uygulanabilecek ana değişikliklerden de bahsedeceğiz.

  Dizin

   Word'de nesnelerin ve grafiklerin biçimi, stili ve düzeni nasıl değiştirilir?

   Bu değişiklikler iki farklı şekilde uygulanabilir: görev panelinden veya şeritten . Her iki şekilde de aynı şeyi yapabiliriz, ancak bunu yapma şeklimiz değişir. Ardından, Word'deki nesnelerin ve grafiklerin düzenini değiştirmek için şu adımları izleyin:

   Görev bölmesini kullanma

   • İlk olarak, nesne veya grafik olabilen kişiselleştirilecek öğeyi seçeceğiz.
   • Öğeye sağ tıklayacağız ve menüden "Format ..." seçeceğiz . Unutulmamalıdır ki seçtiğiniz öğeye göre deyim ona göre değişecektir.
   • Ardından, seçtiğimiz nesneyi veya grafiği özelleştirmek için tüm varyantları bulacağımız bir yan panel görünecektir .

   Bu şekilde nesnelere ve grafiklere tasarım, stil ve biçimlendirme uygulamak çok kolaydır . Daha sonra bunu yapmak için elimizdeki farklı araçlardan bahsedeceğiz. Şimdi diğer yöntemi açıklamaya devam ediyoruz:

   şeridi kullanma

   • Önceki yöntem gibi, başlatmak için özelleştirmek istediğimiz öğeyi seçeceğiz.
   • Öğeyi seçtiğinizi fark ederseniz, şeritte "Grafik Araçları" adlı yeni bir sekme görünecektir . İçinde seçtiğimiz her şeyin "Tasarımını" ve "Biçimini" bulacağız.
   • Bu noktada, istediğimiz farklı özelleştirmeleri seçmek için tasarım veya format olsun, istediğimiz bölümü seçeceğiz.
   • En başa dönmek isterseniz, "Stille eşleşecek şekilde sıfırla" seçeneği vardır . Bu, tasarımı Word tarafından belirlenen varsayılana döndürür.
   OKUMA  Plants vs Undead'de Nasıl Bahçıvan Olunur - Oynama ve Ödüller Kazanma Rehberi

   Gördüğünüz gibi bu yol görev panelini kullanmaktan çok daha kolay . Bunları düzenleyebilmek için Word'e bir nesnenin nasıl ekleneceğini bilmek önemlidir . Ayrıca başkası tarafından özelleştirilmiş bir program üzerinde çalışıyor olabilirsiniz, bu durumda mevcut tüm araçları bildiğiniz sırayla görebilmek için fabrika ayarlarına sıfırlamanız önerilir .

   Nesnelerde ve grafiklerde ne gibi değişiklikler yapabilirim?

   Word'de, belgelere ekleyebileceğimiz çeşitli bir öğe kataloğu bulabiliriz. Bunların başlıcaları grafikler ve nesnelerdir ve bunlarda yukarıda belirtilen iki yoldan biriyle yaparak aşağıdaki değişiklikleri yapabiliriz:

   • Dolgular ve çizgiler kategorisinde, ister grafik ister nesne olsun, öğenin çevre çizgisinin rengini değiştirebileceğimiz "Kenarlık" bölümünü buluyoruz .
   • Benzer şekilde, "Doldur" bölümü , öğenin iç rengini tanımlamamıza ve diğerlerinin yanı sıra grafik alanları, yer başlıkları gibi diğer ayarları uygulamamıza olanak tanır.

   • Benzer şekilde, "Efektler" kategorisinde , diğerlerinin yanı sıra, açı, renk, şeffaflık gibi öğe parametrelerini düzenleyebileceğimiz "Gölge " gibi bölümler bulacağız .
   • Grafikler için, konum değerlerini değiştirebilmek için "Seri seçenekleri" ne erişebiliriz , aynı şekilde eksenleri ters çevirebiliriz, aynı şekilde diğer öğeleri de düzenleyebiliriz.
   • Aynı şekilde, düzenlemek istediğimiz nesnelere farklı renk, boyut ve opaklıklarıyla oynayarak ışık efektleri verebiliriz.

   Word ile çarpıcı belgeler oluşturun

   Hiçbir şey bir belgenin sunumu hakkında iyi tasarlanmış ve düzenlenmiş grafikler ve nesnelerden daha iyi konuşamaz. Bu nedenle , hazırlarken belgelerinizin önemli bir parçası olabilirler . Ve nesneleri ve grafikleri ekleyebildiğiniz gibi, gerekirse matematiksel denklemler de ekleyebilirsiniz .

   Word'de bile kendi özgeçmişinizi özgün bir şekilde yapabilirsiniz , böylece bu metin programının farklı araçlarına hakim olduğunuzu da ekleyebilirsiniz. Umarım tüm bu bilgiler beğeninize olmuştur.

   Bir cevap yazın

   E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

   Go up

   En iyi web deneyimini sağlamak için çerezleri kullanırız. Bu siteyi kullanmaya devam ederseniz, biz işe alacak Daha fazla bilgi edinin