Skip to content

Xiaomi Redmi açılmıyor, şarj olmuyor veya logoda kalıyorsa ne yapmalıyım? – Son çözüm

Eylül 10, 2022
kutulu xiaomi redmi 8a

İlk şey endişelenmeyin, çünkü Xiaomi Redmi’niz açılmıyorsa, şarj olmuyorsa veya logoda takılı kalıyorsa, büyük olasılıkla birçok kullanıcının kendi kendine çözdüğü cep telefonundan değil, çok yaygın bir hatadan kaynaklanmaktadır. .

Xiaomi Redmi açılmıyor, şarj olmuyor veya logoda kalıyorsa ne yapmalıyım? – Son çözüm

Ama önce, cihazınız uzun süredir satın alınmadığı için garanti kapsamındaysa, bundan yararlanın ! Ancak tam kullanımda Xiaomi’niz kendi kendine kapanıyorsa, açılmıyorsa ve nedenini bilmiyorsanız, bunun bir yazılım hatasından mı yoksa cep telefonunuzdaki bir donanım arızasından mı kaynaklandığını kontrol etmeye başlayın.

  Xiaomi’min şarj olmamasının nedenleri

  Bunlar birkaç tane olabilir ama merak etmeyin kesin olacak olası çözümlere sahip olacaksınız, sadece aşağıdakileri okuyun.

  şarj cihazının kalitesi

  Baştan başlayalım. Redmi neden açılmıyor, şarj olmuyor ve logoda kalıyor Pilinizi kontrol edebilirsiniz. Elinizde başka bir cep telefonunuz varsa, konektörünüzü test edin, her şeyin normal çalıştığını, hem kutu hem de USB kablosu.

  Bazen orijinal olmadığı için veya bazı dahili arızalar nedeniyle doğru voltajı atmazlar. Volt ve amper çıkışını kontrol edebilirseniz , harika.

  donanım arızaları

  Çoğu zaman şarj cihazının giriş portu kirle dolar, bu da ekipman ile cep telefonu arasında kesintiye neden olarak cep telefonunun şarj olmamasına neden olabilir.

  xiaomi redmi logoda dondu

  yük merkezi hatası

  Bahsedilen sorun çoğu zaman cep telefonunun pil kaynağına bağlanmasının kesilmesinden kaynaklanmaktadır. Ancak kısa devre olması ve iç kısmının yanması veya hasar görmesi de buna neden olabilir. Redmi’ye aktarılan enerjinin doğru veya düzgün bir şekilde gelmemesine neden oluyor.

  Xiaomi Redmi’mi açmıyor ve logoda kalıyorsa nasıl düzeltebilirim?

  Revizyonları takip ettikten sonra, bilgisayarınızın zaten normal şekilde önyükleme yapması çok muhtemeldir. Ancak yine de başlamıyorsa, açılmıyorsa veya logoda kalıyorsa endişelenmeyin. Size biraz daha gelişmiş bir çözümü ayrıntılı olarak göstereceğiz, böylece kendiniz çalıştırabilirsiniz.

  OKUMA  Gecikmeden Ultra veya Yüksek Grafiklerle Free Fire Nasıl Koyulur veya Oynanır

  Sert sıfırlama yapın

  Cep telefonunuz açılmıyorsa, çok etkili olan bu numara ile başlayın. Bu, güç düğmesine basmaktan ve ardından sesi açmaktan oluşur. Başlat düğmesine 5 saniye basılıyken üst düğmeyi seçili bırakmalısınız. Güç düğmesini bırakıyorsunuz ve aynı süre için tekrar basıyorsunuz. Yani cep telefonu logosuyla normal şekilde başlayana kadar.

  Başka bir yol da Kurtarma menüsünden önyüklemeye zorlamak. Bunu yapmak için, zaman farkıyla önceki numaranın adımlarını izleyin. Artık 5 olmayacak , Xiaomi logosu sıkışmış görünene kadar 10 saniye basılı tutun.

  Bu yapıldıktan sonra, ses tuşları ile gezinebileceğiniz ve REBOOT seçeneğini ve ardından ROM SİSTEMİ’ni seçebileceğiniz KURTARMA menüsünde olacaksınız. Xiaomi otomatik olarak yeniden başlayacaktır.telefon redmi

  Bu hile bilgilerinizi silmez, sadece cep telefonunuzu farklı bir şekilde başlatmaktan ibarettir. Genelde cep telefonumuz yanlışlıkla ıslanıp açılmadığında veya logoda kaldığında kullanılır.

  Sorunun devam etmesi durumunda, belirtildiği gibi Sert Sıfırlamayı uygulamaya devam edin.

  Bu sefer bahsettiğimiz tuşlara aynı anda basacağız (güç tuşu + ses açma).

  Kurtarmaya erişmeyi başardığımızda, ses düğmeleriyle Wipedata / Factory reset seçeneğini seçin ve kabul edin. Aynısını Wipe cache ile yapın. Daha sonra Şimdi yeniden başlat seçeneğiyle yeniden başlatabilirsiniz ve büyük olasılıkla başlangıçtan ilerleyecektir .

  Cep telefonunu güvenli modda başlatın

  Bilgisayarınız açılmıyorsa, açılmıyorsa, açılmıyorsa veya logoda kalıyorsa endişelenmeyin, bunun nedeni bir virüs veya sahip olduğu uygulamalardan birindeki bir hata olabilir. Durumun böyle olup olmadığını doğrulamak için telefonu güvenli modda açın. Başlamak için iki şekilde çalıştırabilirsiniz.

  Cep telefonu açıkken : Yapmanız gereken ilk şey, Redmi’yi 10 saniyeden fazla açmak için sürekli olarak düğmeye basmaktır . Telefon ekranında, yanlarında Kapat seçeneğinin yanında birkaç seçenek gösterilecektir.

  Bu, kapanmaya başlayana kadar basmanız gerekir. Bunun ardından cihazınız açılmıyor veya şarj olmuyorsa aşağıda belirtildiği gibi güvenli modu uygulamanız gerekir.

  OKUMA  Görüntüleri Çevrimiçi Olarak Ücretsiz Olarak Vektörleştirme - Bir Görüntüyü Programsız Vektöre Dönüştürme

  Xiaomi kapalıyken: Başlamadan önce cep telefonunuzu şarj edin, hazır olduğunda açmak için düğmeye basın. Başlamaya başlayana ve logoda kalana kadar bunu yapmalısınız. Bu geçişte ses kısma simgesine basmaya devam edin.

  Başka bir Xiaomi şarj cihazı kullanın

  Cep telefonunuzun pilini vermek için kullandığınızdan farklı bir cihaz kullanın, en çok tavsiye edilen telefon ile aynı marka olması . Bu diğeri ile şarj edilmesi durumunda, sizinki hasar gördüğündendir ve bu nedenle, depolamanız gereken küçük pil nedeniyle ekipmanınız şarj olmaz ve çoğu zaman açılmaz.

  kutulu xiaomi redmi 8a

  Yük merkezinin sorunsuz olduğunu doğrulayın

  Ping’i denemeniz iyi olur, çoğu kez tiftik veya tozla dolar ve bu nedenle cep telefonunu şarj etmez . Bir el feneri kullanın ve bunun olup olmadığına bakın. Eğer öyleyse, tüm konektörü temizlemek için tek bir araç kullanın. Cep telefonunuzun hala açılmadığını veya uygulamalarına girip girmediğini kontrol edin.

  Geri kalanı için, bu cihazlardan biri, 4 GB’a kadar RAM’e sahip ucuz ve yüksek kapasiteli bir akıllı telefon olarak kabul edilir, örneğin, birçok kullanıcının 100 avrodan daha düşük bir fiyata satın almaya değer olup olmadığını merak ettiği Xiaomi Redmi 8A .

  İnsanların olumlu tepkisi, Xiaomi’yi kalite / fiyat oranının yanı sıra yazı tipini kişiselleştirme gibi tüm Android işlevlerine ve özelliklerine sahip olan tercih edilen markalardan biri haline getiriyor.

  Aynı şekilde, LED flaş ışığı gibi seçkin bir Donanım, doğru bir konfigürasyonla cep telefonunuzun diğer bazı uygulamalarını kullanmadan harika bir el fenerini etkinleştirebilir .