Skip to content

Yalnızca Yeniden Başlatma Nasıl Onarılır LG, Huawei, Xiaomi, Motorola, ZTE ve Sony

Eylül 15, 2022

Birçok telefon modelinin kendilerini yeniden başlatma özelliği vardır, bu biraz sinir bozucu çünkü en sevdiğimiz oyunun bir seviyesinin yarısında olabiliriz ve telefon yeniden başlar. Sonuç olarak, tüm ilerlememiz kaybolacaktı. Bu sorunu çözmenin, hiç de karmaşık olmayan ve gerçekleştirilmesi imkansız olmayan birkaç yolu vardır.

Yalnızca Yeniden Başlatma Nasıl Onarılır LG, Huawei, Xiaomi, Motorola, ZTE ve Sony

  Telefonum yeniden başlatılırsa, hasarlı olduğu için mi?

  Bu sorunun kesin cevabı hayırdır, çünkü telefonunuzun birdenbire yeniden başlama alışkanlığı varsa, bu genel bir sorundan çok bir sistem sorunundan kaynaklanmaktadır . Şimdi, cep telefonunuzun birdenbire kapandığı ve ardından yanıt vermediği bir şey olursa, bu ciddi bir şey olması durumunda geçerlidir.

  Bir telefon kapandığında bunun nedeni pildeki, güç düğmesindeki veya anakarttaki bir arıza olabilir. Ancak telefonunuz yeniden başlarsa çok fazla endişelenmemelisiniz .

  bu neden oluyor

  En olası nedenler genellikle bir önyükleme döngüsü, aşırı ısınma, boş yük, güç düğmesi arızası veya sistemin açılıp kapanmasından kaynaklanır. Daha sonra her cep telefonu için çözüm hakkında konuşacağız.

  telefon kapalı

  LG telefonlar için çözüm

  LG marka cep telefonları hakkında söyleyebileceğimiz şey, her zaman iyi olduklarıdır, bu nedenle LG telefonunuz yeniden başlatılmaya devam ederse, bunun nedeni bir sistem sorunu olabilir . LG telefonlar, Samsung J7 gibi çok dayanıklı oldukları için nadiren hasar görürler.

  Bazen kendi kendine kapanabilir. Kısacası bu sorunun çözümü fabrikadan getirdiği konfigürasyona geri döndürmektir. Bunu yapmak için ayarlara gidin ve “Fabrika ayarlarını geri yükle” arama motoruna yerleştirin ve son olarak orijinal ayarlara geri dönün .

  Huawei telefonlar için çözüm

  Huawei markası söz konusu olduğunda, bu bir uygulamadaki bir sorundan kaynaklanmaktadır. Video izlemek istediklerinde cep telefonlarının kapandığı ve belirli bir APP’yi açtıklarında başkalarının başına geldiği birçok kullanıcının başına geldi .

  OKUMA  Bilgisayardan veya Mobilden Instagram'da Görüntülü Arama Nasıl Etkinleştirilir ve Yapılır

  Bunun çözümü derin bir temizlik yapmaktır, olası tüm verileri silmek bunun olmasını engellemeye yardımcı olacaktır. Ayrıca sistemde önceden yüklenmiş bazı uygulamaları kaldırmayı deneyin , bu basit bir işlemdir ve telefonunuzun daha iyi çalışmasını sağlar.

  Xiaomi için Çözüm

  Bu Xiaomi’nin durumudur, yeniden başlatmalar , cihaz için biraz ağır olan Uygulamalardan da kaynaklanır . Ardından, bu tür uygulamaları çok fazla kullanmak cihazın aşırı ısınma nedeniyle yeniden başlatılmasına neden olur ve aşırı ısınma, telefonun işlemcilerine zarar vermemek için sistem otomatik olarak yeniden başlatılır veya kapanır.

  genç telefon tamir edildi

  Bir yandan bu iyi bir şey çünkü telefon zarar görmeyecek, ancak bu nedenle önemli verileri kaybedebiliriz. Bu sorunun çözümü Uber uygulamasını silmek , kamerayı fazla kullanmamak ve Airtel Uygulamasını silmek. Ayrıca size ne yardımcı olacak ve telefonun sahip olduğu virüsleri ortadan kaldıracak.

  Motorola için Çözüm

  Motorola söz konusu olduğunda, bu sorun telefonun güç düğmesinden kaynaklanmaktadır . Bu durumda onları bir teknik servise götürmeniz gerekir ancak bu kadar ciddi olmadığı için endişelenmenize gerek kalmaz ve ayrıca basit bir onarım olduğu için çok fazla para harcamanıza da gerek kalmaz.

  ZTE için Çözüm

  Bu sistemin en yaygın olanı cep telefonunu kapatıp açma işlevinin aktif hale getirilmiş olmasıdır. Yani bu seçeneğin açık olması ne olabilir, bu durumda yapabileceğiniz tek şey bu seçeneği devre dışı bırakmaktır.

  Ayarlara gidin ve “güç açık ve kapalı” ifadesini arayın ve programlı güç açma ve kapatmayı devre dışı bırakın . Bu özelliği devre dışı bırakmak sorunu tamamen çözmelidir. Veya cep telefonunu fabrika ayarlarına döndürmek için sıfırlayın .

  Sony telefonlar için çözüm

  Tüm Sony telefonları nadiren hasar görür, bu nedenle bu durumda olabilecekler şarj cihazında bir sorun olabilir. Bu sorun her zaman cep telefonunu orijinal olmayan bir şarj cihazıyla şarj ettiğinizde ortaya çıkar.

  OKUMA  Adım adım Word'de Kitapçık Oluşturma veya Oluşturma ve Yapılandırma

  Çözüm, cep telefonunu orijinal bir Sony şarj cihazıyla şarj etmektir. Unutulmamalıdır ki bazen cep telefonu pillerine zarar veren şey uzun süre şarj oluyor.