YouTube Topluluğu nedir? Bir Topluluk Nasıl Oluşturulur ve Topluluğa Erişilir

Kasım 13, 2021

Görsel içerik oluşturmak ve tüketmek hiç bu kadar kolay olmamıştı, sürekli teknolojik gelişmeler sayesinde İnternet bağlantısı dünyanın hemen her köşesine ulaştı ve YouTube'a erişimi her yerden insanlarla bağlantı kurmak için son derece basit bir süreç haline getirdi . Videolar aracılığıyla dünya.

YouTube şu anda tüm kullanıcılar için kullanımı kolay, kullanmadan önce önceden bilgi sahibi olmaya gerek kalmadan görsel-işitsel içeriğin tüketimi ve oluşturulması için ana araçtır . Şu anda cep telefonunuzdan veya PC'nizden bir YouTube hesabı veya kanalı oluşturabilirsiniz, böylece platformun algoritması zevkinize göre uyarlanır.

Aynı şekilde, YouTube, niyet yaratmaktır durumunda, video düzenleme araçlarından bir yelpazede sunar , platform üzerinde içerik için kademeli tarafından YouTube videolarınıza daha ziyaretleri artırmak ve almak kolay oluşturulan içeriğin kalitesinin artırılması. Öylesine sen misin kişisel hesabınızdan para kazanmak için küresel bir erişime sahip olabilir.

Çok platformlu bir araç olan YouTube , YouTube tarama algoritmasını mükemmelleştirmek için kişisel bir Google hesabı aracılığıyla tarama verilerinizi cihazlar arasında senkronize etmenize olanak tanır . Ve tam tersine, özel tarama verilerinizi sorunsuz bir şekilde korumak için diğer cihazlarda açık olan YouTube oturumlarını cep telefonundan kapatmak mümkündür .

Bu sayede YouTube, Instagram veya Facebook gibi bir sosyal ağ gibi sessizce çalışabilir, böylece diğer platformlarda olduğu gibi uygulama üzerinden diğer kişilerin içeriğiyle etkileşime geçmek ve ardından kullanıcılar arasında kişisel bir bağlantı oluşturmak mümkündür.

Yukarıda bahsedilenler dikkate alındığında, YouTube'un on yıldan fazla bir süredir nasıl ana görsel-işitsel içerik hizmeti olarak kaldığını ve her zaman kullanıcının zevklerine ve ihtiyaçlarına göre adapte olduğunu anlamak kolaydır. Bu nedenle bugün YouTube toplulukları ve platform içinde bir topluluk oluşturma ve bunlara erişme hakkında konuşacağız .

OKUMA  Bir Alan Adının Kara Listede veya Anti-Spam Listesinde Olup Olmadığı Nasıl Kontrol Edilir

  Dizin

   YouTube topluluğu nedir?

   YouTube toplulukları, diğer sosyal ağlar gibi diğer kullanıcılarla etkileşim kurmak için platform içindeki bölümdür. Metin, resim, GIF, video ve canlı yayınlar aracılığıyla her türlü içeriği paylaşabileceğiniz Facebook duvarı, Instagram beslemesi veya Twitter zaman çizelgesine benzer bir şekilde .

   Bu sayede takipçileriniz, videolarınızın yanı sıra yayınlarınıza yorum yapma ve etkileşimde bulunma olanağına sahip olur, ayrıca içeriğinize daha fazla maruz kalma sağlamak için bu yayınları kendi özet akışlarında paylaşabilirler. Abonelerinizin yayınlarınızla yaptığı etkileşimlerin bildirimlerini almak için platform içinde yapılandırabilirsiniz .

   Platform içerisindeki bu yeni seçenek ile kullanıcılar arasındaki iletişim süreci uygulama içinde kalıyor, böylece başka insanlarla etkileşim kurmak için başka bir sosyal ağa gitmenize gerek kalmıyor. Kullanıcılar ile YouTube arasındaki bağı güçlendirmek amacı ile bu süreçte uygulamanın popülaritesini artırmak .

   Bir topluluk nasıl oluşturulur ve ona erişilir

   Bir topluluk oluşturma ve YouTube Topluluğu aracılığıyla ona içerik yayınlama işlevi şu anda yalnızca en az bir haftalık bir süre boyunca 1000'den fazla abonesi olan kullanıcılar için etkinleştirilmiştir. Bu sekmede içerik oluşturmaya başlamak için Yükle > Gönderi Oluştur > Mesaj Yaz > Gönderi Türünü Seç > Gönder'e tıklayın.

   Diğer sosyal ağlarda olduğu gibi, bir yayındaki diğer içerik oluşturuculardan "@" ve kullanıcı adını girerek bahsedebilirsiniz ve bu kişiler, yayın hakkında paylaşabilmeleri veya yorum yapabilmeleri için kendilerinden bahsedildiğine dair bir bildirim alacaklardır.

   Bir topluluğa bir YouTube kanalına aboneymiş gibi kolayca erişebilirsiniz, ancak 1000 abone gereksinimini karşılamazsanız içerik yayınlayamazsınız, yalnızca diğer kullanıcıların yayınlarıyla etkileşimde bulunabilirsiniz. sorun herhangi.

   Bir cevap yazın

   E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

   Go up

   En iyi web deneyimini sağlamak için çerezleri kullanırız. Bu siteyi kullanmaya devam ederseniz, biz işe alacak Daha fazla bilgi edinin